Terminarz MŚ 2022

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze rozegrane zostaną w dniach 20 listopada – 18 grudnia 2022 roku. Już po raz 22. poznamy najlepszą reprezentację na świecie. Wśród 32 finalistów znalazła się również reprezentacja Polski, którą na początek czeka bardzo ciekawa rywalizacja w fazie grupowej. Warto więc sprawdzić, jak wygląda terminarz Mundialu w Katarze oraz terminy meczów z udziałem Biało-czerwonych.

Terminarz Mistrzostw Świata w 2022 roku

Mistrzostwa Świata 2022 po raz pierwszy będą gościć na Bliskim Wschodzie. Gospodarzem turnieju będzie Katar, który przygotował z tę imprezę osiem nowoczesnych stadionów, które zlokalizowane są w pięciu miastach. Mecze rozgrywane będą w Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Al-Wakra.

Losowanie fazy grupowej Mundialu w Katarze odbyło się 1 kwietnia 2022 roku. Znaliśmy wówczas 29 z 32 finalistów. Pozostała trójka została wyłoniona w meczach barażowych (interkontynentalnych i jednym w strefie europejskiej). Biało-czerwoni udział w turnieju finałowym zapewnili sobie 29 marca, kiedy w barażowym pokonali 2:0 Szwecję. Teraz drużynę Czesława Michniewicza czekają pojedynki ze Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

Terminarz grupy A MŚ 2022

W grupie A zagra między innymi gospodarz turnieju – reprezentacja Kataru, który w zaplanowanym na 20 listopada meczu otwarcia zmierzy się z Ekwadorem. Nie są to jednak faworyci tej grupy. Zdecydowanie wyżej oceniane są szanse Holandii i Senegalu.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie A

Terminarz grupy B MŚ 2022

W grupie MŚ 2022 bardzo łatwo wskazać faworyta. Jest nim oczywiście reprezentacja Anglii, która udział w turnieju finałowym rozpocznie od pojedynku z Iranem. Celując w awans do fazy pucharowej do rywalizacji przystąpią także zespoły Stanów Zjednoczonych i Walii. Pierwsze spotkania tej grupy rozegrane zostaną 21 listopada 2022 roku.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie B

Terminarz grupy C MŚ 2022

Z punktu widzenia polskiego kibica największe emocje towarzyszyć będą rywalizacji w grupie C MŚ 2022, w której zagra reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 22 listopada, zmierzą się z Meksykiem. Tego samego dnia rozegrany zostanie również pojedynek dwóch pozostałych drużyn w tej grupie – Argentyny i Arabii Saudyjskiej.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie C

Terminarz grupy D MŚ 2022

Emocji nie powinno zabraknąć w grupie D MŚ 2022. Rywalizację o pierwsze miejsce powinni stoczyć między sobą dwie europejskie drużyny – Francja i Dania, które w pierwszej kolejce zmierzą się odpowiednio z Australią i Tunezją. Mecze rozegrane zostaną 22 listopada.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie D

Terminarz grupy E MŚ 2022

W grupie E MŚ 2022 będziemy mieli okazję obserwować dwie drużyny, które zaliczane są również do grona kandydatów do końcowego triumfu – reprezentacja Niemiec i Hiszpanii. Uprzykrzyć im życie na mundialu będą starały się drużyny Japonii i Kostaryki. Rywalizacja w tej grupie rozpocznie się 23 listopada.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie E

Terminarz grupy F MŚ 2022

Grupa F MŚ 2022 to kolejna grupa, w której faworytami do zajęcia dwóch pierwszych miejsc są drużyny z Europy – Belgia i Chorwacja. Ich grupowymi rywalami będą drużyny Maroka i Chorwacji. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 23 listopada 2022 roku.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie F

Terminarz grupy G MŚ 2022

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie G MŚ 2022, której faworytem jest reprezentacja Brazylii. O awans do fazy pucharowej walczyć będą również zespoły Serbii, Szwajcarii i Kamerunu. Data pierwszej kolejki – 24 listopada 2022 roku.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie G

Terminarz grupy H MŚ 2022

Emocjonujące pojedynki czekają nas także w grupie H MŚ 2022. Na papierze faworytami do wyjścia z grupy są Portugalia i Urugwaj, ale Ghana i Korea Południowa z pewnością nie oddadzą im łatwo punktów.

Sprawdź szczegółowe informacje o grupie H