MŚ 2022: Katar – Ekwador

Gospodarz mistrzostw świata 2022 Katar w pierwszym meczu podczas turnieju finałowego zmierzy się z Ekwadorem. Pojedynek, który odbędzie się w ramach grupy A, rozegrany zostanie 20 listopada o godzinie 17:00 na Al Bayt Stadium w Al Khor. Zobacz typy oraz aktualne kursy na ten mecz.

Mecz Katar – Ekwador na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa A
GospodarzReprezentacja Kataru
GośćReprezentacja Ekwadoru
MiastoAl Khor
StadionAl Bayt Stadium
Data i godzina20 listopada 2022 roku, godz. 17:00

Zapowiedź meczu

Mecz Kataru z Ekwadorem miał pierwotnie zostać rozegrany jako trzecie w kolejności spotkanie w turnieju finałowym mistrzostw świata w 2022 roku. Po ceremonii losowania grup zdecydowano jednak, że mecz ten zostanie rozegrany dzień wcześniej (20 listopada) i oficjalnie otworzy rywalizację na mundialu Pierwszy gwizdek sędziego podczas meczu Katar – Ekwador zabrzmi o godzinie 17:00.

Dla Kataru spotkanie, które rozegrane zostanie na mogącym pomieścić 60 tysięcy kibiców stadionie Al Bayt w Al Khor będzie także debiutem w mistrzostwach świata. Ekwador w swojej historii miał natomiast okazję trzykrotnie rywalizować w turniejach finałowych, po raz ostatni w 2014 roku w Brazylii.

Choć Katar będzie miał po swojej stronie duży atut w postaci możliwości gry u siebie i przed własną publicznością, podobnie jak Ekwador nie jest uważany za faworyta do wyjścia z grupy. Pojedynek tych zespołów ma bardzo duże znaczenie dla obu zespołów, które zdają sobie sprawę, że porażka praktycznie przekreśli ich szanse na wyjście z grupy już po pierwszym meczu. W kolejnych meczach z Senegalem i Holandią nie będą bowiem faworytami.

Katar – Ekwador, historia

Mecz w ramach mistrzostw świata nie będzie pierwszym pojedynkiem tych reprezentacji. Katar z Ekwadorem miał okazję rywalizować ze sobą w przeszłości trzy razy. Wszystkie dotychczasowe starcia miały charakter towarzyski i ich bilans jest remisowy.

Dwa pierwsze mecze odbyły się w lutym 1996 roku w Dauszy. Pierwszy pojedynek zakończył się remisem 1:1, natomiast drugi wygraną 2:1 Ekwadoru. Trzecie i ostatnie dotychczasowe spotkanie odbyło się 12 października 2018 roku i padło w nim aż siedem bramek. Górą ostatecznie był Katar, który wygrał 4:3.

Katar – Ekwador, ostatnie wyniki

Poniżej prezentujemy wyniki pięciu ostatnich spotkań reprezentacji Kataru.

Takie wyniki w ostatnich pięciu meczach osiągała natomiast reprezentacja Ekwadoru.