Erling Haaland

Erling Haaland

Erling Haaland to norweski piłkarz, grający na co dzień w Borussii Dortmund. W powszechnej opinii uważany jest za maszynkę do zdobywania bramek. Chciałyby mieć go w swoim składzie najmocniejsze ekipy z Europy.

Czytaj dalej…

Erling Haaland – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoErling Haaland
Data urodzenia21 lipca 2000 rok
Miejsce urodzeniaLeeds
NarodowośćNorwegia
Aktualny klubBorussia Dortmund
PozycjaNapastnik
Waga88 kg
Wzrost1,94 m

Erling Haaland – historia kariery

Bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy w norweskiej piłce nożnej. Wciąż jest młodym zawodnikiem, co sprawia, że najlepsze jeszcze przed nim. Formalnie jest Norwegiem, ale urodził się w Leeds, więc ma również obywatelstwo angielskie.

Na szerokie wody wypłynął dzięki świetnym występom w lidze austriackiej w FC Salzburg. Z tej ekipy dołączył do Borussii Dortmund, mimo że zabiegał o niego również Juventus. W ekipie z Bundesligi stał się drugim nastolatkiem, mogącym pochwalić się 10 golami w Lidze Mistrzów.

Haaland dał się też zapamiętać z tego, że został królem strzelców Mistrzostw Europy do lat 21 w 2019 roku. W trakcie tego turnieju w jednym ze spotkań zdobył dziewięć bramek. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie dwa mistrzowskie tytuły, Puchar Austrii, Puchar Niemiec, a także wiele indywidualnych wyróżnień.

Erling Haaland – aktualności