MŚ 2022: Ekwador – Senegal

W jednym z meczów, które mogą decydować o awansie do fazy pucharowej mistrzostw świata 2022, reprezentacja Ekwadoru zmierzy się w grupie A z Senegalem. Pojedynek odbędzie się 29 listopada o godzinie 16:00 na Khalifa International Stadium w Doha. Zobacz aktualne kursy i typy na ten mecz.

Mecz Ekwador – Senegal na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa A
GospodarzReprezentacja Ekwadoru
GośćReprezentacja Senegalu
MiastoDoha
StadionKhalifa International Stadium
Data i godzina29 listopada 2022 roku, godz. 16:00

Zapowiedź meczu

Mecz ostatniej kolejki grupy A mistrzostw świata w Katarze pomiędzy reprezentacjami Senegalu i Ekwadoru może być dla obu drużyn meczem o pozostanie na turnieju. Oba zespoły do spotkania, które odbędzie się na Khalifa International Stadium, przystąpią mając za sobą pojedynki z teoretycznie najsilniejszymi i najsłabszymi zespołami w grupie A – odpowiednio Holandią i Katarem. Ich wyniki w tych konfrontacjach zadecydują o tym, co będą walczyć w ostatniej kolejce. Mecz rozegrany zostanie 29 listopada o godzinie 16:00.

Na papierze spotkanie to raczej nie będzie miało zdecydowanego faworyta i nie zmienią tego również wyniki w dwóch pierwszych meczach. Według przedmundialowych przewidywań właśnie między tymi drużynami powinna rozstrzygnąć się rywalizacja o drugie miejsce w grupie A, bowiem pierwsza lokata jest zarezerwowana przez ekspertów dla Holandii.

Spotkanie rozegrane zostanie na Khalifa International Stadium i będzie to jedno z aż sześciu meczów fazy grupowej, które odbędą się na tym obiekcie. Równolegle do tego pojedynku będzie toczyć się pojedynek pomiędzy gospodarzami – reprezentacją Kataru, a reprezentacją Holandii.

Ekwador – Senegal, historia

Mecz w Dosze nie będzie pierwszą konfrontacją reprezentacji Ekwadoru i Senegalu w historii. Obie jedenastki miały okazję zagrać ze sobą w maju 2002 roku, podczas przygotowań do mundialu w Korei Południowej i Japonii. Towarzyskie spotkanie, które odbyło się w Tokio, zakończyło się skromna wygraną 1:0 Senegalu. Jedyny gol padł po samobójczym trafieniu Raula Guerrona. Co ciekawe, w senegalskim zespole wystąpił obecny selekcjoner Aliou Cisse.

Ekwador – Senegal, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Ekwadoru.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Ekwadoru w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Ekwador – Senegal, kursy bukmacherskie

Wpływ na kształt kursów na to spotkanie będą miały oczywiście wyniki pierwszych dwóch meczów z udziałem tych drużyn i to jak wyglądać będzie ich sytuacja w tabeli przed ostatnią kolejką. Przed rozpoczęciem turnieju bukmacherzy nie wskazują w tym pojedynku zdecydowanego faworyta, choć minimalnie większe szanse dają reprezentacji Senegalu.

Ekwador – Senegal, typy i przewidywania

Dla obu drużyn może to być spotkanie o “być albo nie być” na tym turnieju. Bez względu na to czy obie jedenastki będą miały szanse na wyjście z grupy, możemy spodziewać się z ich strony dużej determinacji. Występ na mundialu dla wielu piłkarzy z obu zespołów będzie swojego rodzaju oknem wystawowym, dlatego też do końca będą walczyć o zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. My w tym meczu stawiamy na remis. Nasz typ: remis

STS
3.25
remis