MŚ 2022: Kamerun – Serbia

2. kolejkę zmagań w grupie G rozpocznie rywalizacja Kamerunu z Serbią. Sprawdźcie nasze typy oraz przewidywania na to spotkanie.

Mecz Kamerun – Serbia na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa G
GospodarzReprezentacja Kamerunu
GośćReprezentacja Serbii
MiastoAl-Wakra
StadionAl Janoub Stadium
Data i godzina28 listopada 2022 roku, godz. 11:00

Zapowiedź meczu

Obie reprezentacje na MŚ w XXI wieku dręczy ten sam problem. Nie mają większych problemów z kwalifikacjami na kolejne turnieje. Zarówno Nieposkromnione Lwy, jak i Orły wystąpiły w tym stuleciu na trzech turniejach, a teraz zakwalifikowały się na czwarty. Jest to jednak ich szczyt możliwości. Ani Kameruńczycy w 2002, 2010 i 2018 r., ani Serbowie w 2006, 2010 i 2018 nie potrafili wyjść z grupy. Kamerun w tym czasie wygrał zaledwie jedno spotkania (z Arabią Saudyjską na MŚ 2002). Serbia ma nieco lepszy bilans (dwa zwycięstwa, w tym jedno z samymi Niemcami na MŚ 2010), niemniej nie miało to przełożenia na awans do fazy pucharowej. Dlatego to spotkanie będzie niezwykle kluczowe dla obu reprezentacji w kontekście walki o upragniony awans do 1/8 finału.

Kamerun – Serbia, historia

Do tej pory, Kamerun i Serbia naprzeciwko siebie stanęły raz – 12 lat temu, w towarzyskiej grze w czerwcu 2010, która dla obu była próbą generalną przed mundialem w RPA. Kameruńczycy szukali rywala w typie Danii, z którą byli w grupie, zaś Serbowie szukali przeciwnika, który imitowałby Ghanę. W Belgradzie, 25 tys. widzów oglądało niezwykle interesujące i zacięte spotkanie, a gospodarze wygrali wówczas 4:3.

Kamerun – Serbia, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Kamerunu.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Serbii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Kamerun – Serbia, kursy bukmacherskie

Bukmacherzy przewidują niezwykle wyrównane spotkania. Kurs na Serbię wynosi bowiem 2,30 zł, zaś kurs na Kamerun 3,35 zł. Remis to z kolei kurs 3,05 zł.

Kamerun – Serbia, typy i przewidywania

W 1. kolejce obie reprezentację zmierzą się z wyżej notowanymi rywalami (Kamerun ze Szwajcarią, a Serbia z Brazylią), zatem niewykluczone, że będzie to już starcie z gatunku „mecz o wszystko”. W tym przypadku dużo będzie zależało od atmosfery obu w drużynach. Zarówno bowiem Kameruńczycy, jak i Serbowie znani są z „gorących głów” i faktu, że tracą nerwy, gdy sytuacja zaczyna wymykać im się spod kontroli. Selekcjonerzy każdej z tych drużyn, zatem nie tylko będą musieli odpowiednio dopasować taktykę, ale również zadbać o właściwą atmosferę w szatni. Bo to właśnie ona może być przeszkodą w osiągnięciu korzystnego wyniku. W związku z tym, przewidujemy remis. Nasz typ: remis.

STS
3.20
remis

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.