MŚ 2022: Niemcy – Japonia

Rywalizację w grupie E na Mistrzostwach Świata w Katarze zainauguruje mecz Niemcy – Japonia. Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2022 o 14:00 w Dosze na Khalifa International Stadium. 

Mecz Niemcy – Japonia na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa E
GospodarzReprezentacja Niemiec
GośćReprezentacja Japonii
MiastoDoha
StadionKhalifa International Stadium
Data i godzina23 listopada 2022 roku, godz. 14:00

Zapowiedź meczu

Niemcy po raz pierwszy zagrają z Japończykami na Mistrzostwach Świata. Wcześniej los ani w fazie grupowej, ani pucharowej nie skojarzył ze sobą tych drużyn. Zdecydowanym faworytem pojedynku będą nasi wschodni sąsiedzi, którzy w Katarze zamierzają zrehabilitować się za nieudany mundial w Rosji oraz Euro 2020. Japończycy to jednak trudny rywal. Trzon ich składu to zawodnicy z mocnych klubów europejskich (m.in. Takumi Minamino, Daichi Kamada czy Maya Yoshida). W dodatku na MŚ zagrają po raz 7. z rzędu. Co prawda, nigdy nie udało im się zajść dalej niż do 1/8 finału, ale kilkukrotnie krzyżowali szyki faworytom ze Starego Kontynentu, choćby Chorwacji w 2006 roku czy 4 lata później Danii. Inna sprawa, że od tamtego spotkania z Duńczykami nie potrafili już na mundialu pokonać ekipy z Europy, a mieli ku temu 3 okazje (w tym spotkanie z Polską w 2018 roku). 

Spotkanie Niemcy – Japonia odbędzie się na Khalifa International Stadium. Będzie to drugi z ośmiu meczów MŚ zaplanowanych na tym obiekcie. Stadion znajduje się w zachodniej części stolicy Kataru, Dohy, a jego pojemność wynosi 45 416 miejsc. 

Niemcy – Japonia, historia

Do tej pory Niemcy z Japończykami zmierzyli się 4 razy. Za każdym razem towarzysko. Przy tej cyfrze trzeba jednak postawić gwiazdkę, ponieważ dwa pierwsze spotkania to były mecze Japończyków z amatorską drużyną RFN. Oba rozegrano w latach 60. XX wieku w Tokio. Jedno z nich zakończyło się remisem, a drugie wygraną zespołu z Europy. Jeśli zaś chodzi o oficjalne spotkania między głównymi reprezentacjami tych państw, to odbyły się one już w obecnym stuleciu. W grudniu 2004 roku w Jokohamie Die Mannschaft wygrali z Japonią 3:0 po dwóch golach Miroslava Klose i jednym Michaela Ballacka. Gorzej Niemcom poszło półtora roku później w Leverkusen, gdy przygotowywali się do MŚ 2006. W przedmundialowym sparingu padł remis 2:2, a do siatki trafiali Klose, Bastian Schweinsteiger oraz Naohiro Takahara (dwukrotnie). Od tamtej pory te zespoły ze sobą nie grały. 

Niemcy – Japonia, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Niemiec.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Japonii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Niemcy – Japonia, kursy bukmacherskie

Bukmacherzy nie mają wątpliwości – faworytem spotkania jest reprezentacja Niemiec. Nawet remis między tymi dwiema drużynami będzie co najmniej dużą niespodzianką. 

Niemcy – Japonia, typy i przewidywania

Niemcy, jeśli nie chcą skomplikować sobie sytuacji w grupie, powinni pokonać Japończyków. Potem bowiem czekają ich pojedynki z bardzo silną Hiszpanią i nieobliczalną Kostaryką. Z kolei Japonia, by marzyć o wyjściu z grupy, musi urwać punkty faworytom z Europy i najprawdopodobniej pokonać Los Ticos, co oczywiście także nie będzie proste. Samurajowie na pewno postawią Niemcom trudne warunki, ale raczej trudno przypuszczać, by zdołali ich pokonać lub przynajmniej zremisować. Nasz typ: wygrana Niemiec.

STS
1.38
wygrana Niemiec

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.