MŚ 2022: Anglia – Iran

Spotkanie Anglii z Iranem rozpocznie rywalizację w grupie B na Mistrzostwach Świata w Katarze. Spotkanie zaplanowane zostało na 21 listopada 2022 roku na godzinę 14:00 na Stadionie Międzynarodowym Chalifa w Ar-Rajjan. Sprawdź typy i kursy na to spotkanie.

Mecz Anglia – Iran na Mistrzostwach Świata w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa B
GospodarzReprezentacja Anglii
GośćReprezentacja Iranu
Miasto Ar-Rajjan
StadionStadion Międzynarodowy Chalifa
Data i godzina21 listopada 2022 roku, godz. 14:00

Zapowiedź meczu

Mecz otwarcia najczęściej wiąże się z dużo większym stresem, aniżeli pozostałe spotkania w trakcie turnieju. Zdają sobie z tego sprawę zarówno Anglicy, jak i Irańczycy, którzy jako pierwsi w grupie B zmierzą się na mundialu w Katarze. Presja zdecydowanie będzie ciążyła na Lwach Albionu. Wicemistrzowie Europy pokazali się ze słabej strony podczas pierwszych meczów ostatniej Ligi Narodów, a w oczy rzucały się ich braki przede wszystkim w formacji defensywnej. Anglia patrząc po samych nazwiskach w kadrze dysponuje ogromnym potencjałem. Mimo to nie udało jej się osiągnąć praktycznie żadnego sukcesu na wielkiej imprezie od 1966 roku. Bo czy takowym można nazwać “jedynie” drugie miejsce podczas Euro 2020?

Iran jako jedna z najsilniejszych drużyn ze strefy AFC w ostatnich latach regularnie melduje się podczas Mistrzostw Świata. Kroku dalej w postaci awansu do fazy pucharowej jeszcze nigdy w historii nie udało im się wykonać. W spotkaniu z Anglikami są z góry skazani na porażkę. Ponadto na pewno nie przysłuży im dość nagła zmiana trenera kadry. 11 lipca z posady szkoleniowca zwolniony został Dragan Skocic. Co ciekawe, niedługo później ogłoszono, że decyzja o zwolnieniu Dragicia zostaje unieważniona. Federacji nie udało się dojść do porozumienia z żadnym innym trenerem, w związku z czym postanowiła przywrócić na to stanowisko Chorwata. 

Anglia – Iran historia

Obie ekipy nie mierzyły się dotychczas ze sobą w żadnym oficjalnym meczu. Z tego też względu trudniej będzie przewidzieć, jaki przebieg może mieć to spotkanie. 

Anglia – Iran, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Anglii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Iranu w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Anglia – Iran, kursy bukmacherskie

Wyraźnym faworytem tego meczu są Anglicy. Srebrni medaliści ostatnich mistrzostw Europy mają nieporównywalnie lepszą na papierze kadrę od skromnego rywala z Bliskiego Wschodu. Typ na wygraną Anglii wynosi 1.36. Remis wyceniany jest już dużo wyżej – na ok. 4.70. Linia na zwycięstwo Iranu jest już bardzo wysoka i wynosi mniej więcej 9.45. 

Anglia – Iran, typy i przewidywania

Rozpoczęcie turnieju od zwycięstwa będzie dla Anglików bardzo ważne. Na podopiecznych Garetha Southegate’a ciąży wielka presja, która może spętać nieco nogi niektórym zawodnikom w meczu przeciwko reprezentacji Iranu. Na korzyść rywala działa fakt, że “nic nie musi”. Każdy inny rezultat niż wygrana Anglii będzie sporą niespodzianką. Spodziewam się, że wicemistrzowie Europy staną na wysokości zadania i nie zawiodą swoich fanów. Nasz typ: Anglia Powyżej 1.5 gola.

STS
1.56
Anglia: powyżej 1,5 bramki

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.