Transmisje meczów w telewizji i online

Każdego tygodnia na polskich kanałach telewizyjnych znajdziemy transmisje “na żywo” z kilkudziesięciu piłkarskich meczów. W tym miejscu znajdziecie szczegółowe informacje o transmisyjnych planach poszczególnych telewizji, a także możliwości obejrzenia meczów online.

Transmisje na żywo

Największe emocje przy oglądaniu sportowych zmagań, w tym meczów piłkarskich, zapewnia oczywiście obecność na trybunach. Z wielu względów, szczególnie w obecnych czasach, nie jest to jednak zawsze możliwe. Naprzeciw wychodzą jednak telewizje, które bardzo chętnie sięgają po prawa do transmisji najważniejszych sportowych imprez. Dzięki temu piłkarski kibic nie ma większego problemu z dotarciem do relacji ze spotkań swoich ulubionych drużyn. Transmisje na żywo w Polsce w dużej części znajdziemy na kilku sportowych kanałach działających w naszym kraju. Dostępne są między innymi transmisje z polskiej Ekstraklasy, czy też najważniejszych europejskich lig oraz rozgrywek klubowych i reprezentacyjnych.

Transmisje Ekstraklasa, Liga Mistrzów i inne najważniejsze ligi

Piłkarski kibic w Polsce nie będzie miał żadnego problemu ze znalezieniem transmisji z interesującego go meczu. Najważniejsze rozgrywki piłkarskie transmitowane są na sportowych kanałach Canal+, Eleven Sportst, Polsat Sport czy też TVP. W wielu wypadkach konieczne jest oczywiście wykupienie odpowiednich pakietów, zapewniających dostęp do poszczególnych kanałów, ale każdego tygodnia kilka transmisji znajdziemy również w otwartych kanałach.

Kibiców polskich klubów najbardziej interesowuja mecze naszej rodzimej ligi. Z PKO Ekstraklasy transmisje w zdecydowanej większości dostępne są na kanałach sportowych platformy Canal+, która dysponuje również wyłącznymi prawami do transmisji Premier League. Jeden mecz każdej kolejki PKO Ekstraklasy znajdziemy również na kanałach TVP.

Prawami do transmisji Bundesligi podzieliły się Canal+ i Eleven Sports. Podobna sytuacja ma również miejsce w przypadku spotkań hiszpańskiej La Liga. Z kolei prawa do transmisji Serie A należą do Eleven Sports. Od niedawna w polskiej telewizji obejrzymy również mecze francuskiej Ligue 1. Te dostępne są na platformie Canal+.

W polskiej telewizji oczywiście znajdziemy również transmisje z europejskich pucharów. Z meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy transmisje na żywo są dostępne przede wszystkim na sportowych kanałach Polsatu, ale pojedyncze mecze obejrzymy również w TVP, w tym występy polskich zespołów. Prawa do transmitowania spotkań reprezentacji Polski należą do TVP i Polsatu.

Transmisje meczów w TVP

Telewizja Publiczna stara się regularnie poszerzać wachlarz praw do transmisji piłkarskich wydarzeń. Na kanałach TVP obejrzymy przede wszystkim wszystkie mecze reprezentacji Polski, najważniejsze międzynarodowe turnieje (Euro 2020 oraz mistrzostwa świata), czy także występy polskich drużyn w europejskich pucharach. TVP dysponuje również prawami do pokazywania jednego meczu Ligi Mistrzów w każdym tygodniu oraz jednego spotkania PKO Ekstraklasy w każdej kolejce.

Transmisje w Eleven Sports

Posiadacze dostępu do kanałów Eleven Sports na pewno nie mogą narzekać na brak piłkarskich transmisji. Na czterech sportowych kanałach tej platformy znajdziemy transmisje na żywo między innymi Serie A, Bundesligi, La Liga czy Ligue 1. Stacja dysponuje także prawami do transmitowania meczów Pucharu Anglii czy Pucharu Ligi Angielskiej. Swoje miejsce znajdą również fani sportów motorowych, w tym przede wszystkim wyścigów Formuły 1 i DTM.

Canal+

Platforma Canal+ jeszcze kilka lat temu była na polskim rynku hegemonem, jeżeli chodzi o posiadanie praw do transmisji najważniejszych piłkarskich rozgrywek. Najważniejszym punktem jej oferty cały czas są transmisje PKO Ekstraklasy i Premier League. To właśnie na sportowych kanałach Canal+ obejrzymy wszystkie spotkania tych dwóch najbardziej popularnych w Polsce lig. To jednak nie wszystko. Stacja posiada również prawa do transmitowania wybranych spotkań hiszpańskiej La Liga i niemieckiej Bundesligi.

Polsat Sport

Ważnym graczem na rynku transmisji sportowych w Polsce jest także Polsat Sport. To właśnie Polsat posiada aktualnie prawa do transmisji wszystkich spotkań najważniejszych europejskich rozgrywek – Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na sportowych kanałach tej stacji znajdziemy również mecze Fortuna 1. Ligi i Pucharu Polski, a także holenderskiej Eredivisie czy amerykańskiej MLS.

Transmisje internetowe + transmisje w sieci

Bardzo ważnym aspektem dla kibiców jest również dostępność transmisji online. Możliwość oglądania meczów na żywo online to niesamowita wygoda. Nie trzeba mieć bowiem dostępu do telewizora, a najważniejsze rozgrywki możemy oglądać praktycznie z każdego miejsca w kraju. Co najważniejsze, wszystkie platformy posiadające prawa do transmisji, dają możliwość legalnego oglądania streamu online za pośrednictwem komputera czy urządzeń mobilnych.

TVP, Eleven Sports, Canal+ i Polsat Sport udostępniają swoim abonentów za darmo dedykowane aplikacje mobilne, dzięki którym możemy obejrzeć mecze na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) na najważniejszych systemach operacyjnych (Android i iOS). Transmisje w internecie dostępne są również poprzez przeglądarki internetowe, co umożliwia ich śledzenie na komputerach stacjonarnych czy laptopach.