Legalni bukmacherzy w Polsce 2021 – Maj 2021

Legalni bukmacherzy w 2021 roku to już dziewiętnaście podmiotów. Wszystkich bukmacherów z licencją znajdziemy na liście Ministerstwa Finansów. Lista ta zawiera firmy, które uzyskały zgodę na organizowanie zakładów bukmacherskich online w Polsce. Na bieżąco monitorujemy zmiany na rynku bukmacherskim w Polsce. Sprawdzamy kursy bukmacherskie i bonusy powitalne u każdego legalnego bukmachera. Pamiętaj – graj legalnie. 

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin | Aktualizacja 30/04/2021

  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL

  Pakiet Powitalny do 1500zł. Zakład bez ryzyka do 230zł!

  • Regulamin
  +18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  Przejdź
 1. Bonus 100% do 50zł + cashback do 500zł + freebet 34zł

  +18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
 2. Bonus do 2000zł + zakład bez ryzyka 210zł + freebet 20zł

  +18 | Obowiązuje regulamin | Graj odpowiedzialnie Pełen reg
 3. Najwyższy na rynku zakład bez ryzyka do 600zł

  +18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
  • Quiz Pod Napięciem

  Bonus 100% do 1500 zł + 1000 zł w bonusach i freebetach

  +18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
  • Quiz Pod Napięciem
  Przejdź
 4. Bonus powitalny do 2480 zł

  +18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg

Na przełomie roku 2019/2020 zakłady sportowe przez Internet można było obstawiać aż u 14 legalnych bukmacherów. Do obecnych na rynku od lat marek jak STS, Fortuna, LV Bet czy Totolotek, doszły nowe firmy. Są to między innymi Superbet, PzBuk i Betclic. Ciekawy debiut zaliczył też brandowany przez Mariusza Pudzianowskiego Betfan. Nowym bukmacherem, który wystartował w 2020 roku był też BetX.

W ciągu 2020 roku Ministerstwo Finansów wydało 3 nowe zezwolenia na zakłady bukmacherskie online. Jak dowiedział się goal.pl, o licencje starają się kolejne firmy. Oznacza to, że legalnych bukmacherów online przybędzie zapewne w ciągu 2021 roku.

Bukmacherzy online w Polsce – STS, Fortuna i inni

Na początku 2018 roku zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez internet posiadało tylko siedem firm. Zezwolenia te wydane zostały jeszcze w latach 2012-2014. Uzyskały je dobrze znane polskim klientom marki jak STS, Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totolotek, Milenium i etoto.

W 2016 licencje na zakłady online trafiły do forBET zakłady bukmacherskie i LV Bet, a w 2017 roku jedynie do rumuńskiej firmy Superbet.

Legalni bukmacherzy – kto dołączy do liderów?

Kolejny rok przyniósł wysyp nowych bukmacherów. Na rynku zakładów sportowych pojawili się: Totalbet, PZBuk, Betclic, Betfan, eWinner, Typiko i Traf. W 2019 roku zezwolenie otrzymały Noblebet i OKbet (należące do jednego właściciela) oraz BestBet. Licencję na zakłady bukmacherskie online uzyskał też Superbet.

Totalbet zakłady bukmacherskie postawił na wysokie kursy. Forbet oferuje różne rodzaje zakładów oraz zaczął pracę w punktach stacjonarnych. eWinner stawia mocno na kursy bukmacherskie na żużel i koszykówkę. LV Bet natomiast sponsoruje Wisłę Kraków i oferuje fajne bonusy z kodem promocyjnym. Etoto zakłady bukmacherskie  mocno postawiło na ambasadorów i reklamę. Z bukmacherem współpracują między innymi Mateusz Borek, Tomasz Smokowski czy Michał Pol. Pamiętaj graj odpowiedzialnie i tylko u legalnego bukmachera. Gra u nielegalnych bukmacherów zagranicznych bez licencji może mieć konsekwencje prawne. 

Polscy bukmacherzy 2021

W 2020 roku najciekawszym bukmacherem na rynku była firma Betfan. Bukmacher z Warszawy szybko zdobył pozycję na rynku. Ciekawy start online zaliczył także brandowany przez Jerzego Dudka Superbet. Jednocześnie pożegnaliśmy się z firmą Milenium. Mimo, że był to jeden z pierwszych polskich bukmacherów nie wytrzymał konkurencji oraz zawieszenia rozgrywek przez Covid-19. Jest to pierwszy z dużych bukmacherów, który ogłosił bankructwo. Miejmy nadzieję, że w 2021 roku zobaczymy więcej nowych bukmacherów a żadnego ogłaszającego upadłość.

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce – Maj 2021

Poniżej przedstawiamy aktualną listę bukmacherów. Są to firmy mogące legalnie oferować zakłady przez internet w Polsce na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Bonus powitalny lub zakład bez ryzyka? Tą informację również znajdziesz na poniższej liście polskich bukmacherów. Sprawdź ranking legalnych bukmacherów.

STS
Największy polski bukmacher
97/100
Superbet
Ciekawy nowy bukmacher
94/100
Fortuna
Jeden z liderów rynku
93/100
Betfan
Poleca Mariusz Pudzianowski
90/100
etoto
Poleca Mateusz Borek
88/100
forBET
Szybko rosnący bukmacher
86/100
eWinner
Poleca trener Andrzej Strejlau
85/100
LVbet
Atrakcyjny bonus powitalny
85/100
PZBuk
Międzynarodowy bukmacher
82/100
Betclic
Międzynarodowa marka
80/100
Totolotek
Znana marka na rynku
80/100

Recenzje legalnych bukmacherów działających w Polsce znajdziesz w naszym serwisie. Dowiedz się, który z bukmacherów jest najlepszy.

Zagraniczni bukmacherzy online w Polsce

W czerwcu 2019 roku poznaliśmy nazwę pierwszej zagranicznej firmy, która może legalnie oferować zakłady przez internet w Polsce. To spółka Cherry Online Polska Sp. z o.o. należąca do szwedzkiego giganta Cherry AB. Cherry Online wystartował w Polsce z marką PZBuk.

Kolejny zagraniczny podmiot z polską licencją na zakłady online to BEM Operations Limited. Firma z siedzibą na Malcie wprowadziła do Polski dobrze znaną w Europie markę Betclic. Ten bukmacher był już obecny na polskim rynku w przeszłości. Wycofał się w 2017 roku na skutek zmian w ustawie hazardowej. Betclic wznowił działalności na polskim rynku w lipcu 2019. Swoją obecność na rynku zaznaczył umowami sponsorskimi z reprezentacją Polski w siatkówce, Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice.

Dzięki wejściu tych dwóch bukmacherów online oferta zakładów bukmacherskich w Polsce sporo zyskała. Na pewno pojawiły się ciekawe bonusy bukmacherskie, jak zakład bez ryzyka od Betclic. Zakłady na żywo oraz aplikacja mobile również mają teraz szerszy wybór.

legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy: Ewinner dołącza do PZBuk, Betclic

W ostatnich dniach października 2018 roku ministerstwo poszerzyło listę legalnych bukmacherów o następne dwie firmy. Tym razem były to polscy bukmacherzy: BetFan sp. z o.o. z Warszawy oraz Ewinner Sp. z o.o. z Gdyni. BetFan rozpoczął działalność pod koniec kwietnia 2019 roku. Ewinner wystartował z ofertą na zakłady bukmacherskie pod koniec września 2019 roku.

28 listopada 2018 r. licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów przez internet otrzymała firma Typiko Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej. Dzień później ministerstwo poinformowało o przyznaniu licencji spółce należącej do Totalizatora Sportowego – Traf-Zakłady Wzajemne. Traf do tego momentu oferował zakłady na wyścigi konne na Służewcu.

Nowi legalni bukmacherzy w Polsce

Na początku 2019 roku Ministerstwo Finansów przyznało kolejne licencje dla firm, które chcą legalnie działać na polskim rynku. 3 stycznia zezwolenie otrzymała spółka Polski Bukmacher Sp. z o.o. z siedziba w Dąbrowie Górniczej. Firma będzie administrowała dwoma serwisami działającymi pod adresami okbet.pl i noblebet.pl (działa od września). Licencję na urządzanie zakładów w punktach naziemnych odebrała 22 stycznia firma BestBet Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 21 maja firma ta otrzymała również licencję na działalność przez internet.

Aktualnie 5 podmiotów ubiega się o udzielenie zezwoleń (3 stacjonarne i 2 przez sieć Internet). Są w tym 3 podmioty, które nie posiadają ani zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych – w punktach przyjmowania tych zakładów ani przez sieć Internet. Wśród ww. podmiotów nie ma spółki, o której mowa w art. 7a ustawy o grach hazardowych – taką informację otrzymaliśmy z Ministerstwa Finansów na początku marca. My już zastanawiamy się kto dołączy do grona polskich bukmacherów. Jaki kod promocyjny zaoferuje i czy ofertą dla nowych klientów będą darmowe zakłady, bonus bez depozytu czy raczej zakład bez ryzyka. Na pewno konkurencja na zakładach bukmacherskich wzbogaci ofertę wszystkich legalnych bukmacherów.

Nowe licencje dla bukmacherów 2021

Wśród firm, które starają się o licencję na zakłady online w Polsce był m.in. rumuński Superbet. Prowadzi on już działalność w Polsce, nie tylko w punktach naziemnych, ale również online! 24 października Superbet otrzymał licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów przez Internet.

W 2020 roku zadebiutował też BetX. Bukmacher z siedzibą w Bielsku Białej został sponsorem tamtejszego Podbeskidzia. Bonus powitalny dla nowych graczy ma bardzo atrakcyjny. Natomiast nad ofertą zakładów sportowych z pewnością musi jeszcze popracować.

Kto dołączy do legalnych bukmacherów?

Superbet i BetX to ciekawe firmy. Natomiast nadal czekamy na kolejnych bukmacherów, którzy wejdą do Polski. Licencję na oferowanie zakładów sportowych otrzymał już Mr Bet. W domenie bukmachera nadal jednak nie znajdziemy oferty zakładów online. Ta powinna pojawić się w ciągu tego roku. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed Euro 2021.

Takie informacje z pewnością cieszą nowych graczy zakładów bukmacherskich. Szukują się bowiem nowe bonusy na start. Wykorzystałeś już kod promocyjny STS. Ciekawe jakie bonusy na start od pierwszej wpłaty a może bonusy bez depozytu zaoferują Mr Bet i BestBet.

Polscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie (zakłady wzajemne) to krótko mówiąc oferta legalnych bukmacherów w Polsce. Firmy bukmacherskie oferują zakłady na wiele wydarzeń. Oczywiście w Polsce najbardziej popularne są zakłady na piłkę nożną. Polacy uwielbiają stawiać typy bukmacherskie na mecze ligowe i reprezentacji. Często przy obstawianiu w STS, Fortunie czy PZBuk typerzy korzystają także z oferty na tenis i siatkówkę. Na popularności zyskują zakłady bukmacherskie na esport. Stawiając zakłady sportowe warto sprawdzić także ofertę dla nowych graczy na bonusy bukmacherskie

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce

Powyżej przedstawiliśmy listę legalnych bukmacherów Ministerstwa Finansów. Przedstawia ona polskich i zagranicznych bukmacherów działających w naszym kraju. Firmy bukmacherskie działają zarówno online jak i przez naziemne punkty przyjmowania zakładów. Recenzje wszystkich wymienionych firm oferujących zakłady bukmacherskie znajdziesz na naszym serwisie. Poniżej przedstawiamy krótki opis największych legalnych bukmacherów w Polsce.

STS

STS zakłady bukmacherskie to największy polski legalny bukmacher. Firma z Katowic jest liderem zarówno w zakładach sportowych w punktach naziemnych jak i w bukmacherce online. Bukmacher wyróżnia się między innymi własną platformą do obstawiania typów bukmacherskich. Dzięki własnej technologii firma rozwinęła unikalny produkt, który szybko i sprawnie rozwija. Duży dział bukmacherski oraz własny produkt to duży atut. Dzięki temu STS oferuje szeroką gamę zakładów i szybko dodaje nową ofertę. Świadczy o tym chociażby dobry, a ciągle rozwijany, produkt na komórki. Zarówno aplikacja, jak i strona mobilna.

STS to największych z legalnych bukmacherów online. Oczywiście od lat posiada zezwolenie ministra finansów. na oferowanie zakładów bukmacherskich. Rejestrując się w STS zakłady bukmacherskie pamiętaj aby wykorzystać kod promocyjny GOAL. Gwarantuje on najlepsze darmowe zakłady i wysoki bonus od depozytu.

Czytaj więcej o STS

Fortuna zakłady bukmacherskie

Fortuna to drugi największy bukmacher w Polsce. Jest to jednak firma międzynarodowa. Fortuna oferuje zakłady bukmacherskie także w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii. W Polsce Fortuna ma w ofercie zarówno zakłady bukmacherskie online jak i te naziemne. Jest sponsorem Legii Warszawa. Od niedawna także tytularnym sponsorem 1. ligi piłkarskiej. To zdecydowanie dobry bukmacher, którego warto polecić graczom.

Oferta bonusów bukmacherskich w Fortunie, jest również bardzo ciekawa. Kursy bukmacherskie według klientów są również bardzo mocne. Zwłąszcza te związane z piłką nożną.

Czytaj więcej o Fortunie

PZBuk – Polskie Zakłady Bukmacherskie

PZBuk to tak naprawdę zagraniczny bukmacher z polską licencją Ministerstwa Finansów. Co prawda nazwa bukmachera to skrót “Polskie Zakłady Bukmacherskie”. Natomiast firma należy do europejskiego giganta hazardowego, firmy Cherry Online. Dzięki wiedzy i doświadczeniu z innych rynków PZBuk ma zaplecze do rozwoju jako legalny bukmacher w Polsce.

Po starcie w 2019 roku możemy się spodziewać rozwoju produktu i oferty na zakłady bukmacherskie. PZBuk to tylko bukmacher online. Nie ma w Polsce żadnych punktów bukmacherskich. Firma nawet nie uzyskała w tym zakresie zezwolenia ministra finansów. Nie dlatego, że nie mogła. Po prostu wolała się skupić na zakładach bukmacherskich online oraz aplikacji mobilnej.

Czytaj więcej o PZBuk

Betclic Polska

Betclic uzyskał licnecję ministra finansów stosunkowo niedawno. Zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych przyznano nie Betclic a maltańskiej firmie BEM Operations. Dla klientów nie zmienia to praktycznie nic. Betclic to nadal legalny bukmacher. Może spokojnie oferować zakłady bukmacherskie online.

Oferta sportowa Betclic to przede wszystkim piłka nożna. Liga Mistrzów, Liga Europy, Premier League i liga polska. Na każdą z tych lig ten bukmacher online ma świetną ofertę. Dodatkowo kod promocyjny Betclic gwarantuje całkiem fajny bonus od pierwszej wpłaty. Jest to zakład bez ryzyka. Dzięki tej ofercie możesz przetestować swoje typy bukmacherskie bez ryzyka. Jeśli twój zakład przegra bukmacher zwróci Ci środki. Pamiętaj, aby skorzystać z tego bonusu bukmacherskiego musisz podać kod promocyjny GOALPL.

Czytaj więcej o Betclic Polska

Forbet zakłady bukmacherskie

Forbet rozpoczął oferowanie zakładów sportowych w 2017 roku. Ten legalny polski bukmacher w okresie 3 lat przebił się do pierwszej trójki największych bukmacherów w Polsce. Stało się tak dzięki dobrej ofercie zakładów bukmacherskich online. Mecze Ligi Mistrzów, Serie A czy Primera Division? Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Lech Poznań, Legia Warszawa czy nawet Miedź Legnica? Forbet ma doskonałą ofertę do typowania nie tylko piłki ale i innych sportów. Aplikacja mobilna też jest całkiem dobra.

Oczywiście bukmacher jest legalny i działa na podstawie zezwolenia ministra finansów. Forbet to stosunkowo nowy gracz na rynku bukmacherskim. Woskie kursy i fajne promocje dla nowych graczy to znak rozpoznawalny tego bukmachera. Gra bez podatku, bonus od depozytu i zakłady na żywo to tylko wybrane atuty Forbet zakłady bukmacherskie.

Czytaj więcej o Forbet

Najczęściej zadawane pytania – FAQ:

Czy zagraniczni bukmacherzy są legalni?

Aby legalnie działać w Polsce bukmacher musi uzyskać licencję Ministerstwa Finansów. Część zagranicznych bukmacherów uzyskała takie zezwolenie na urządzanie zakładów sportowych. Obecnie zagraniczni bukmacherzy z licencją to PZBuk, Betclic i Superbet. Marka PZBuk należy do firmy Cherry Online. Znany w całej Europie Betclic zarządzany jest przez maltańską spółkę BEM Operations. Superbet to pochodzący z Rumunii bukmacher aktywny także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 

Gdzie w Europie bukmacherzy internetowi są legalni?

Zakłady bukmacherskie online są legalne w większości krajów Europy. Tradycyjnie kolebką zakładów bukmacherskich jest Wielka Brytania. Regulacje hazardu online mają też inne duże kraje jak Włochy, Francja czy Hiszpania. Całkiem niedawno zakłady sportowe online uregulowała też Szwecja. Co ciekawe nadal niejasna jest sprawa legalnego obstawiania w Niemczech. Tamtejszy rząd nie ma w pełni uregulowanego hazardu online. Natomiast na tą chwilę gracze mogą spokojnie grać u bukmachera online bez żadnych konsekwencji. Niemiecki rząd od dłuższego czasu pracuje nad ustawą hazardową. 

Jak legalni bukmacherzy radzą sobie w Social Media?

Najlepiej radzi sobie największy polski bukmacher, czyli STS. Bardzo mocną pozycję dzięki obecności “Quizu pod napięciem” zbudowała sobie marka etoto. Praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy internetowi obecni są w social media. 

Czy Betclic jest legalny?

Tak. Bukmacher Betclic otrzymał licencję Ministra Finansów na organizowanie zakładów sportowych. Podobnie jak inni bukmacherzy internetowi jak STS czy Fortuna działa w Polsce w pełni legalnie. Oferuje zakłady przedmeczowe i zakłady na żywo. Betclic bukmacher jest legalny. 

Czy bet365 jest w Polsce legalne?

Bukmacher bet365 nie zdecydował się na wejście na polski rynek bukmacherski. Po zmianach prawnych bet365 zablokował możliwość obstawiania zakładów sportowych w naszym kraju. Nie ma możliwości rejestracji nowego konta gracza ani obstawiania zakładów. 

Czy bet-at-home jest legalny? 

Podobnie jak bet365, bet-at-home nie uzyskał licencji na zakłady sportowe w naszym kraju. BAH jednak nie zaprzestał akceptowania polskich graczy. Oznacza to, że możesz nadal grać w bet-at-home. Natomiast będzie to łamanie polskiego prawa. Według ustawy hazardowej bet-at-home jest bowiem w Polsce nielegalny. 

Jakie są legalne zakłady bukmacherskie w Polsce?

Powyżej przedstawiliśmy listę legalnych stron bukmacherskich w Polsce. Znajdziesz na niej wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju.

Darmowy zakład czy bonus bez depozytu? 

Bonusy bukmacherskie są różne. Na podstawie tego jaki bukmacher oferuje bonus powitalny można stworzyć ranking legalnych bukmacherów. Etoto zakłady bukmacherskie oferuje na przykład bonus od depozytu. Darmowy zakład otrzymasz w STS. Betclic natomiast dla nowych klientów przygotował cashback.