MŚ 2022: Chorwacja – Kanada

W swoim drugim meczu grupowym na mundialu Chorwacja podejmie drużynę Kanady. Mecz zostanie rozegrany w Dosze na Khalifa International Stadium.

Mecz Chorwacja – Kanada na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa F
GospodarzReprezentacja Chorwacji
GośćReprezentacja Kanady
MiastoAr-Rajjan
StadionKhalifa International Stadium
Data i godzina27 listopada 2022 roku, godz. 17:00

Zapowiedź meczu

27 listopada, w 8. dniu mundialu, Chorwacja zagra z Kanadą. Będzie to pojedynek drużyny obecnych wicemistrzów globu z ekipą, która powraca na światowy czempionat po 36 latach absencji. W obu zespołach panuje stabilizacja, jeśli chodzi o selekcjonerów. Zlatko Dalić pracuje na obecnym stanowisku od pięciu lat, a Josh Herdman od czterech. Obaj mają ogromne zasługi dla swoich teamów, bo są architektami ich największych sukcesów w ostatnich latach. Czego można spodziewać się po Chorwatach? Z jednej strony wielkiej waleczności wynikającej z bałkańskiego charakteru, z drugiej spokoju i rozwagi będących rezultatem wieloletniego doświadczenia. Te cechy zaprowadziły ich do finału w Rosji. Kanada natomiast to mieszanka wielkiego talentu i zawodników zupełnie przeciętnych. Alphonso Davies i Jonathan David to gracze o wielkich umiejętnościach, potrafiący niemal w pojedynkę zmieniać losy meczu. Ale by mogli pokazać swoje ogromne zdolności, to ich koledzy muszą też wznieść się na wyżyny. Kluczowy dla nich będzie więc kolektyw i dyspozycja dnia. Póki co ten kolektyw wspomagany kilkoma indywidualnościami wystarczył na wywalczenie awansu ze strony CONCACAF. Czy wystarczy na Chorwację?

Areną meczu Chorwacja – Kanada będzie Khalifa International Stadium. To obiekt, który podczas mistrzostw w Katarze, zostanie wykorzystany do rozegrania 8 spotkań, w tym rywalizacji o brązowy medal. 

Chorwacja – Kanada, historia

Chorwaci od momentu uzyskania niepodległości w 1991 roku ani razu nie mieli okazji grać przeciw Kanadyjczykom. Kanada zagrała natomiast z Jugosławia, której Chorwacja była częścią do początku lat 90. Choć trzeba tu zaznaczyć, że była to rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich. Oczywiście wygrała ekipa z Bałkanów 1:0, a do siatki trafił Jovica Nikolić. Drużyna spod znaku liścia klonowego imprezę zakończyła na ćwierćfinale, zaś Jugosławianie sięgnęli po brąz.

Chorwacja – Kanada, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Chorwacji.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Kanady w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Chorwacja – Kanada, kursy bukmacherskie

Kurs na triumf Chorwacji w pojedynku z Kanadą oscyluje wokół 1,78 zł – 1,80 zł. Remis bukmacherzy wyceniają na 3,60 zł. Z kolei triumf zespołu z Ameryki Północnej wynosi 4,50 zł.

Chorwacja – Kanada, typy i przewidywania

Chorwacja w ostatnim czasie nie imponuje skutecznością. Ostatni raz kiedy strzeliła swojemu przeciwnikowi więcej niż dwa gole miał miejsce w listopadzie 2021 roku. Vatreni wtedy zaaplikowali aż 7 bramek outsiderom z Malty. Potem ze skutecznością było znacznie gorzej. Na przykład defensywy przeciętnych Austriaków nie zdołali sforsować ani razu, a sami dali sobie strzelić aż 3 gole. Tamta porażka podziałała na Chorwatów jednak otrzeźwiająco, bo potem zremisowali i wygrali z Francją, a także pokonali Danię. Kanadyjczycy zaś w ostatnim czasie potrafili pokonać czterema bramkami Jamajkę i Curacao, lecz ulegli też z Panamie i Hondurasowi. To trochę pokazuje, że nawet w kontynentalnej rywalizacji podopieczni Herdmana grają nierówno. Na mundialu w meczu Chorwacja – Kanada faworytem będzie ekipa z Bałkanów, ale raczej nie należy się spodziewać gradu bramek. Nasz typ: wygrana Chorwacji 

STS
1.84
wygrana Chorwacji