MŚ 2022: Holandia – Katar

Faworyzowana reprezentacja Holandii rywalizację w fazie grupowej mistrzostw świata 2022 zakończy pojedynkiem z gospodarzem turnieju – reprezentacją Kataru. Spotkanie odbędzie się na Al Bayt Stadium w Al-Chaur 29 listopada o godzinie 16:00.

Mecz Holandia – Katar na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa A
GospodarzReprezentacja Holandii
GośćReprezentacja Kataru
MiastoAl-Chaur
StadionAl Bayt Stadium
Data i godzina29 listopada 2022 roku, godz. 16:00

Zapowiedź meczu

Mecz 3. kolejki grupy A mundialu w Katarze pomiędzy reprezentacjami Holandii i Kataru będzie pojedynkiem teoretycznie najsilniejszej i najsłabszej drużyny tej grupy. Celem Pomarańczowych jest przystępowanie do niego z kompletem punktów na koncie po wcześniejszych spotkaniach z Senegalem i Ekwadorem, natomiast marzeniem Katarczyków jest zachowanie szans na wyjście z grupy.

Reprezentacja Holandii awans będzie chciała zapewnić sobie już wcześniej, co pozwoliłoby selekcjonerowi Louisowi van Gaalowi dać w meczu z Katarem odpocząć kluczowym piłkarzom zespołu przed rywalizacją w fazie pucharowej. Muszą jednak po dwóch pierwszych spotkaniach mieć na koncie sześć punktów.

Katarczycy są świadomi, że aby myśleć o czymś więcej niż zakończeniu rywalizacji w turnieju na fazie grupowej, o punkty muszą walczyć przede wszystkim przeciwko Senegalowi i Ekwadorowi. W konfrontacji z Holandią, nawet grającą w rezerwowym składzie, bardzo trudno może być nawet o wywalczenie punktu. Gospodarzom może nie pomóc nawet atut własnego boiska.

Dla zawodników reprezentacji Kataru mecz z Holandią będzie również sporym wydarzeniem, bowiem może być to dla nich jedyna okazja w życiu do zmierzenia się z zawodnikami ze światowej czołówki w oficjalnym spotkaniu. Mecz odbędzie się 29 listopada o godzinie 16:00.

Holandia – Katar, historia

Spotkanie, które rozegrane zostanie na Al Bayt Stadium w Al-Chaur będzie pierwszą konfrontacją obu zespołów w historii. Dotychczas obie drużyny nie miały okazji mierzyć się ze sobą, nawet w towarzyskiej potyczce.

Holandia – Katar, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Holandii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Kataru w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Holandia – Katar, kursy bukmacherskie

Holandia do spotkania z gospodarzami turnieju przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości i nie zmieni tego sytuacja w tabeli przed meczem, czy też ewentualna możliwość występu Pomarańczowym w mocno rezerwowym składzie, jeżeli do pojedynku przystępować będą z pewnym awansem. Bukmacherzy zdecydowanie stawiają na drużynę Louisa van Gaala.

Holandia – Katar, typy i przewidywania

Reprezentacja Holandii, jeżeli myśli o osiągnięciu dobrego wyniku na tym turnieju, nie może sobie pozwolić na żadne potknięcia w meczach z takimi rywalami jak Katar. Zwycięstwo w tym spotkaniu jest wręcz obowiązkiem dla Pomarańczowych, bez względu na okoliczności. Każdy z inny wynik będzie ogromnym zawodem dla holenderskich fanów. My takiego scenariusza w tym meczu się nie spodziewamy i stawiamy na wygrana Holendrów. Nasz typ: zwycięstwo Holandii

STS
1.30
zwycięstwo Holandii