MŚ 2022: Tunezja – Francja

Mecz z Tunezją będzie dla Francuzów ostatnim, jaki stoczą podczas fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Mało kto wyobraża sobie w nim inne rozstrzygnięcie niż wysokie zwycięstwo Trójkolorowych. Spotkanie zaplanowano na 30 listopada 2022 roku o godzinie 16:00 na Education City Stadium w Ar-Rajjan. Sprawdźcie jakie typy na to spotkanie proponujemy.

Mecz Tunezja – Francja na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa D
GospodarzReprezentacja Tunezji
GośćReprezentacja Francji
MiastoAr-Rajjan
StadionEducation City Stadium
Data i godzina30 listopada 2022 roku godz. 16:00

Zapowiedź spotkania

W teorii Tunezja może być postrzegana przez Francuzów jako najsłabszy rywal w grupie D. W teorii, bo w praktyce na mundialu nie ma drużyn słabych, a każda z nich ciężko zapracowała sobie na udział w turnieju. Udowodnić to w meczu z tak silnym rywalem na pewno będą chciały Orły Kartaginy. Przebieg tego spotkania będzie w dużej mierze zależny od układu sił w grupie i wyników poprzednich starć. Podobnie jak w pozostałych meczach, zdecydowanie dużo większa presja będzie spoczywać na Francji, od której piłkarzy oczekuje się pewnych zwycięstw nad niżej notowanymi rywalami. 

Dla Francji będzie to pierwsze spotkanie z Tunezją w meczu o punkty. Do tej pory reprezentacje mierzyły się tylko w meczach towarzyskich. Z tego powodu sztab szkoleniowy Franci będzie miał sporo pracy do wykonania przed tym meczem, próbując rozpracować sposób gry rywala. Ponadto Orły Kartaginy pokazały się z bardzo dobrej strony podczas ostatniego mini-turnieju Kirin Cup, w którym ograły najpierw Chile 2:0, a potem Japonię 3:0. Błysnął wówczas Isaam Jebali, którego spodziewamy się zobaczyć także podczas mundialu w Katarze.

Tunezja – Francja, historia

Do tej pory te reprezentacje mierzyły się pięciokrotnie, a bilans jest dużo korzystniejszy dla Francuzów. Po raz pierwszy do spotkania doszło w roku 1971 podczas Igrzysk Śródziemnomorskich. Tunezja wygrała wtedy 2:1. Kolejne cztery mecze to remisy przeplatane zwycięstwami Trójkolorowych. Ostatni raz mecz Tunezja – Francja rozgrywany był w 2010 roku. Było to spotkanie towarzyskie, zakończone wynikiem 1:1. Wynik meczu otworzył wówczas w 5 minucie meczu Issam Jemaa, a wyrównał w 62 minucie William Gallas. Co ciekawe spotkanie to pamiętać może Hugo Lloris, który wystąpił wówczas w wyjściowym składzie i wciąż jest numerem 1. w bramce Francuzów. 

Tunezja – Francja, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Tunezji.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Francji w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Tunezja – Francja, kursy bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem tego meczu w oczach bukmacherów są Francuzi. Kursy na ich zwycięstwo oscylują w granicach zaledwie 1.25. Jasno wskazuje to, że każdy inny rezultat niż wygrana Trójkolorowych będzie traktowany w kategorii niespodzianki. Typ na remis to ok. 6.40. Stawiając na Tunezję możemy spodziewać się linii rzędu nawet 12.00.

Tunezja – Francja, typy bukmacherskie

Francja powinna już w fazie grupowej udowodnić, że nie bez powodu jest jednym z faworytów do triumfu w Mistrzostwach Świata w Katarze. Spodziewamy się, że w meczu z teoretycznie słabszym rywalem podopieczni Didiera Deschampsa pokażą pełnię swojego potencjału ofensywnego i zagrają na 100%. Może być to najlepsza ku temu okazja. Grono zawodników ofensywnych w kadrze jest imponujące, a wielu z nich ma coś do udowodnienia. Spodziewam się, że w tym spotkaniu padnie wiele bramek, dlatego typuję: Francja – powyżej 1.5 gola. 

STS
1.47
Francja: powyżej 1,5 bramki

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.