MŚ 2022: Serbia – Szwajcaria

W ostatnim meczu grupy G Serbowie podejmą Szwajcarów. Dla obu drużyn to może być spotkanie o być albo nie być na MŚ 2022. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami i przewidywaniami.

Mecz Serbia – Szwajcaria na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa G
GospodarzReprezentacja Serbii
GośćReprezentacja Szwajcarii
MiastoDoha
StadionStadium 974
Data i godzina2 grudnia 2022 roku, godz. 20:00

Zapowiedź meczu

Obie reprezentacje do tego pojedynku przystąpią już po bojach z Brazylią. Wyniki starć z Canarinhos mogą być niebagatelny wpływ na sytuację w grupie i szanse na wyjście z grupy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak przypuszczać, że ani Serbia, ani Szwajcaria nie będzie w stanie wygrać z Canarinhos, stąd też stawką tego spotkania będzie wyjście z grupy. Helweci w tej materii mają nieporównywalnie większe doświadczenie, wszak w XXI wieku, z czterech mundiali, w których brali udział, w aż trzech awansowali do fazy pucharowej. Dla porównania Serbom, którzy w tym stuleci, trzy razy kwalifikowali się na MŚ, ta sztuka nie udała się ani razu.

Serbia – Szwajcaria, historia

Serbowie ze Szwajcarią mierzyli się zaledwie raz i dla Orłów nie są to miłe wspomnienia. Obie reprezentacje zmierzyły się na MŚ 2018 w grupie E. W 2. kolejce zmagań w Kaliningardzie, Helweci po golach Granita Xhaki i Xherdana Shaqiriego wygrali 2:1. Honorową bramkę dla Serbów zdobył Aleksandar Mitrović. Ta porażka sprawiła, że to Szwajcarzy, a nie Serbie awansowali do 1/8 finału. 

Serbia – Szwajcaria, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Serbii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Szwajcarii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Serbia – Szwajcaria, kursy bukmacherskie

Zdaniem bukmacherów, faworytem tego spotkania są Szwajcarzy (kurs 2,40 zł). Stawiając na Serbów można zarobić 3 zł, zaś kurs na remis to 3,25 zł.

Serbia – Szwajcaria, typy i przewidywania

Serbowie to bomba z opóźnionym zapłonem. Selekcjoner Dragan Stojković dysponuje naprawdę mocnym kadrowo zespołem, któremu w eliminacjach MŚ 2022 nie dała rady Portugalia (2:2 i 1:2). Z kolei w Lidze Narodów, w czterech meczach Serbowie wywalczyli siedem punktów, co także jest przyzwoitym wynikiem. Jeśli jednak wyniki będą szły po myśli Aleksandara Mitrovicia i spółki, w szatni znów mogą wybuchnąć konflikty i niesnaski, które były cechą charakterystyczną Serbów na MŚ 2006 czy 2010. Harmonia i właściwa atmosfera będą zatem kluczem do odniesienia sukcesu. Jeżeli te czynniki będą obecne, wówczas Serbowie mają wszelkie dane ku temu, aby pokonać nierówną w 2022 r. Szwajcarię (jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach). Na razie, nie wiedząc jak wyglądać będzie atmosfera w zespole, stawiamy na remis. Nasz typ: remis.

STS
3.25
remis

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.