MŚ 2022: Iran – Stany Zjednoczone

Trzecie, a zarazem ostatnie spotkanie w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Katarze reprezentacja Stanów Zjednoczonych zagra z Iranem. Mecz zaplanowano na 29 listopada 2022 roku o godzinie 20:00 na Al Thumama Staidum w Doha. Koniecznie zapoznajcie się z naszą zapowiedzią i typami na to spotkanie.

Mecz Iran – Stany Zjednoczone na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa B
GospodarzReprezentacja Iranu
GośćReprezentacja Stanów Zjednoczonych
Miasto Doha
StadionAl Thumama Stadium
Data i godzina29 listopada 2022 roku o godz. 20:00

Zapowiedź meczu

Spotkanie reprezentacji Iranu z USA zdecydowanie będzie miało dodatkowy bagaż emocjonalny w postaci animozji między tymi dwoma państwami. Nie jest tajemnicą, że kraje te od wielu lat są bojowo względem siebie nastawione, do czego doprowadziła prezydentura Donalda Trumpa. Obie kadry mają w składzie piłkarzy walecznych, dlatego mamy nadzieję, że nie dojdzie do eskalacji negatywnych emocji. Irańczycy niemal na pewno podejdą do tego meczu ambicjonalnie i spodziewamy się wielu żółtych kartek dla piłkarzy obu ekip. 

Trenerzy powinni uczulić przed meczem swoich podopiecznych, że absolutnie najważniejsza jest gra i na niej należy się w pełni skupić. Rezultat tego spotkania może zapewnić jednym bądź drugim awans do fazy pucharowej. Stawka jest zatem naprawdę wysoka. Sztaby szkoleniowe za sprawą obserwacji poprzednich meczów wiedzą już, jak grają rywale, dlatego oczekujemy, że odpowiednio przygotują do spotkania pod kątem taktycznym piłkarzy. Obecna kadra USA pełna jest piłkarzy, którzy są dość chimeryczni i świetne spotkania przeplatają słabszymi. Jednym z nich jest Sergino Dest. Prawy obrońca często ma problem z odpowiednim ustawieniem się. To właśnie jego stroną Irańczycy mogą chcieć atakować zdecydowanie częściej. 

Iran – Stany Zjednoczone, historia

Te reprezentacje mierzyły się do tej pory zaledwie dwukrotnie, a miało to miejsce ponad 20 lat temu. Po raz pierwszy rywalizowały podczas Mistrzostw Świata w 1998 roku. Wówczas mecz skończył się wygraną Iranu. Kolejny pojedynek to rok 2000 i styczniowy mecz towarzyski. Skończył się on rezultatem 1:1, a gole strzelali Mehdi Mahdavikia i Chris Armas.

Iran – Stany Zjednoczone, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Iranu.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Stanów Zjednoczonych w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Iran – USA, kursy bukmacherskie

W naszej ocenie obecnie poziom obu reprezentacji jest zbliżony, choć patrząc po indywidualnościach, zdecydowanie więcej jakościowych piłkarzy ma reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Możliwe, że z tego względu to ją typuje się jako faworyta, o czym świadczą kursy. Ten na wygraną USA wynosi ok. 2.10, natomiast na zwycięstwo Iranu 3.75. Nieco niżej wyceniany jest remis – na 3.30.

Iran – USA, typy bukmacherskie

Obie drużyny w ostatnim czasie regularnie strzelały bramki, ale należy podkreślić, że mierzyły się w większości ze słabymi rywalami. W meczach z nieco silniejszymi, jak Urugwaj, czy Kostaryka, Amerykanom nie udało się już trafić do siatki ani razu. Pod tym względem w moim odczuciu lepiej wypada Iran. Kadra rozegrała niezłe spotkanie przeciwko Algierii, które przegrała minimalnie 1:2. Jeśli w meczu z USA zaprezentuje podobną waleczność w ataku, może ugrać wiele. Nasz typ: Obie drużyny strzelą gola – nie.

STS
1.93
brak BTTS

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.