Ranking FIFA 2022

Ranking FIFA to klasyfikacja najlepszych zespołów narodowych na świecie. Ranking decyduje między innymi o podziale na koszyki przy losowaniu grup eliminacji mistrzostwa świata. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking FIFA za 2022 rok. Reprezentacja Polski znajduje się w nim na 26. pozycji.

Ranking FIFA reprezentacji

Najlepsze drużyny rankingu FIFA

Liderem rankingu FIFA jest Brazylia. Drużyna selekcjonera Tite wyprzedza Belgię oraz Francję. Na obecną klasyfikację spory wpływ miały niedawne turnieje kontynentalne – Euro 2021 oraz Copa America 2021. Dzięki zwycięstwu znacznie awansowali Włosi, choć ich brak awansu na nadchodzący mundial z pewnością nie poprawi sytuacji Squadra Azzurra w najbliższej przyszłości. Czwartą lokatę w rankingu zajmuje za to Argentyna, która w finale Copa America pokonali Brazylię na jej własnym terenie.

Polska – ranking FIFA

Reprezentacja Polski zajmuje obecnie 26. pozycję w rankingu FIFA.

Ranking FIFA: Polska najwyżej w historii

Historycznie Polska znajdowała się całkiem niedawno na wysokiej 5. pozycji. Miało to miejsce w 2017 roku, kiedy to po dobrym występie na Euro 2016 oraz udanych eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 Biało-czerwoni pod wodzą Adam Nawałki radzili sobie doskonale.