Ranking FIFA 2021

Ranking FIFA to klasyfikacja najlepszych zespołów narodowych na świecie. Ranking decyduje między innymi o podziale na koszyki przy losowaniu grup eliminacji Mistrzostwa Świata. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking FIFA za 2021 rok. Reprezentacja Polski znajduje się w nim na 21. pozycji.

Ranking FIFA reprezentacji

Najlepsze drużyny rankingu FIFA

Liderem rankingu FIFA jest Belgia. Drużyna Roberto Martineza wyprzedza Francję oraz Brazylię. Trzeba jednak pamiętać, że obecna edycja rankingu nie uwzględnia wyników Euro 2020. Dlatego takie kraje jak Anglia, Dania, Włochy, Szwecja czy Hiszpania zapewne niebawem poprawią swoją pozycję. Jednocześnie Francja, Polska, Holandia, Portugalia czy Turcja mogą spodziewać się sporych spadków.

W okresie Euro rozgrywane jest też Copa America. Tam dobrze radzi sobie Argentyna i Brazylia. Te zespoły zapewne też albo utrzymają albo porawią swój ranking.

Polska – ranking FIFA

Reprezentacja Polski zajmuje obecnie 24. pozycję w rankingu FIFA. Po słabym występie na Euro 2020 z pewnością straci tak dobrą lokatę i spadnie prawdopodobnie do trzeciej dziesiątki rankingu.

Ranking FIFA: polska najwyżej w historii

Historycznie Polska znajdowała się całkiem niedawno na wysokiej 5. pozycji. Miało to miejsce w 2017 roku, kiedy to po dobrym występie na Euro 2016 oraz udanych eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 Biało-czerwoni pod wodzą Adam Nawałki radzili sobie doskonale.