Redakcja

Sieć serwisów piłkarskich – Grupa Goal.pl

Nasza historia sięga eliminacji do Mistrzostw Świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Wtedy to kibice biało-czerwonych zaczęli tworzyć serwis Kadra.pl. Następnie zaczęliśmy pisać o najsilniejszych ligach europejskich (pod adresami SerieA.pl, PrimeraDivision.pl itd.), aż w końcu powstał serwis Goal.pl.

Grupa Goal.pl to obecnie sieć czterech zintegrowanych serwisów piłkarskich. Od początku 2018 roku jesteśmy częścią Better Collective A/S. – międzynarodowej firmy z branży marketingu afiliacyjnego.

Redakcję tworzą:
Wojciech Demusiak – redaktor naczelny
Przemysław Langier
Cezary Brzuzy
Marcin Mondorowicz
Łukasz Pawlik
Patryk Śliwiński
Gabriel Bielecki
Oskar Szatraj
Krzysztof Rymarczyk
Michał Wachowski
Paweł Paczocha
Michał Stompór

Stali współpracownicy:
Grzegorz Wajda (foto)
Radosław Bełżek (foto)
Bartłomiej Rabij
Katarzyna Lewandowska

Kontakt:
Better Collective A/S
Toldbodgade 12
1253 Copenhagen K (Hovedstaden)
Denmark (DK)
CVR. 27652913

Better Collective Poland Sp. z o.o.
Rakowicka 15A/4.7
31-511 Kraków
Polska
e-mail: [email protected]

Współpraca:
Piłka nożna to Twoja pasja? Pisanie o niej nie sprawia Ci problemów? Zgłoś się do nas! Wyślij CV oraz próbkę własnej twórczości na adres: [email protected]

Wojciech Demusiak

Jako redaktor naczelny odpowiadam za serwisy Grupy Goal.pl, do której dołączyłem we wrześniu 2020 roku. Wcześniej przez 10 lat byłem redaktorem i wydawcą w serwisie sportowym Onetu. W tym czasie miałem przyjemność być korespondentem między innymi z Euro 2012 czy Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W codziennej pracy najważniejsze są dla mnie rzetelność i uczciwość dziennikarska wobec naszych Internautek i Internautów. To dla Was tu jesteśmy! 


Przemysław Langier

Dziennikarz sportowy. Przez 12 lat pisałem dla Onetu, okazjonalnie też dla “Przeglądu Sportowego”. Byłem korespondentem na wielkich turniejach (Euro 2012, MŚ 2014, Euro 2016). W tej pracy najlepsza jest możliwość rozmawiania z ludźmi.


Cezary Brzuzy

Z goal.pl związany od początku. Fan kadry Jerzego Engela i lokalnego futbolu. Jeśli nie ogląda piłki nożnej to gra w tenisa. Uważny obserwator rynku zakładów sportowych w Polsce.


Marcin Mondorowicz

Z serwisami Grupy Goal.pl związany od 2002 roku, w przeszłości również redaktor internetowego serwisu tygodnika Piłka Nożna. Prywatnie fotograf-amator oraz marzący o pierwszym górskim ultramaratonie biegacz.


Łukasz Pawlik

Fan Ekstraklasy, Premier League i Serie A. Zakochany w calcio od momentu, gdy zobaczył świadomie pierwszy finał Ligi Mistrzów w maju 1997 roku. Polska piłka lubiana, bo to koszula najbliższa ciału. Ligi angielskiej po prostu nie da się nie lubić. Szczególnie że pierwszym na żywo obejrzanym meczem w życiu było starcie Polska – Anglia na Stadionie Śląskim w 1993 roku. Kibic futbolu, niekoniecznie tylko ofensywnego. Jose Mourinho udowodnił, że nawet skuteczna gra w defensywie może być sztuką. Ślązak, kochający wypady w góry, ale nie tylko. Zwiedzanie zamków też może być ciekawe. Zawodowo w przeszłości związany z kilkoma redakcjami. W medialnym życiu od ponad dekady. Ziemska wędrówka uczy, że każdy dzień jest nauką, z której trzeba wyciągać wnioski.


Michał Wachowski

Mieszka w Szkocji i kibicuje lokalnemu Celticowi. Entuzjasta piłki na Wyspach. Na goal.pl – z krótką przerwą – od 2010 roku. Wcześniej pisał też o żużlu dla Wirtualnej Polski.


Michał Stompór

Futbolowy romantyk wychowany na krakowskiej piłce. Na co dzień Ekstraklasa i Premier League, jednak uczuciowo związany z Półwyspem Apenińskim – zamiast Londynu wybrałbym Neapol. Zapalony kolekcjoner koszulek i absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Paweł Paczocha

Absolwent dietetyki, a także dziennikarstwa. Piłką nożną zafascynowany od finału Ligi Mistrzów z 2006 roku, w którym Henrik Larsson wejściem z ławki zapewnił puchar Barcelonie. Fan seriali kryminalnych, komedii, książek fantasy i czarnego humoru. Pasjonat LaLiga, a także, w mniejszym stopniu, Premier League. Współautor podcastu “LaLeague”.


Patryk Śliwiński

Nazywam się Patryk Śliwiński, mam 21 lat i jestem studentem prawa. Urodziłem się w Rzymie gdzie mieszkałem 8 lat. Właśnie tam została we mnie zaszczepiona miłość do piłki nożnej, którą pielęgnuję do dzisiaj, grając między innymi w amatorskich drużynach. Moim ulubionym klubem jest Liverpool, natomiast w Ekstraklasie kibicuję Jagiellonii Białystok. Wcześniej należałem do zespołu redakcyjnego nieistniejącego już serwisu HalaMadrid.pl.


Krzysztof Rymarczyk

Pasjonat futbolu, instruktor piłki nożnej, a z wykształcenia inżynier produkcji. Ze sportem związany tak naprawdę od zawsze – w końcu urodził się w dniu finału Mistrzostw Świata. Jeśli pozwala na to czas, ogląda wszystkie możliwe dyscypliny: od futbolu poprzez sporty walki, a na dartach skończywszy. Fan filmów kryminalnych (ulubiony to Contratiempo), muzyki z lat 80-tych i 90-tych oraz Ryzykantów. Z goal.pl związany od 2014 roku, wcześniej działał na kilku mniejszych portalach sportowych


Gabriel Bielecki

Ciągle gram swój własny mecz. Nieustanny pressing i wiara w zwycięstwo jest głównym kluczem do sukcesu.


Oskar Szatraj

Początkujący dziennikarz sportowy, który każdego dnia chce się rozwijać i być coraz lepszym w tym co robi. Pasjonat piłki nożnej, a szczególnie angielskiego futbolu. W wolnej chwili oglądam inne sporty takie jak siatkówka, czy żużel oraz czytam książki. Na stronie zajmuje się pisaniem zapowiedzi i relacji z meczów, ale publikuję również dłuższe teksty. Z Goal.pl związany od lutego 2020 roku.