Mistrzostw Świata 2022 – tabele

Mistrzostwa świata 2022 – grupy

Pierwsza część turnieju finałowego Mistrzostw Świata 2022 toczyć się będzie w grupach. 32 finalistów rywalizować będzie w ośmiu grupach po cztery drużyny. Do fazy pucharowej awansuje 16 zespołów – po dwa najlepsze z każdej grupy.

MŚ 2022 – tabela

32 reprezentacje, które wywalczyły awans na turniej finałowy, został rozlosowane na 8 grup. W każdej z nich zagrają po cztery drużyny, które będą walczyć o 16 miejsc w 1/8 finału. Reprezentacja Polski zagra w grupie C z zespołami Argentyny, Meksyku i Arabii Saudyjskiej.

Grupa AGrupa E
Grupa BGrupa F
Grupa CGrupa G
Grupa DGrupa H

Tabela – Grupa A

W grupie A jedno miejsce zarezerwowane ma gospodarz turnieju – reprezentacja Kataru, który nie musiał uczestniczyć w eliminacjach. Gospodarze uważani są jednak z najsłabszy zespół w stawce. Zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca jest reprezentacja Holandii, natomiast bój o drugą lokatę, również premiowaną awansem do fazy pucharowej, powinny stoczyć zespołu Ekwadoru i Senegalu.

Tabela – Grupa B

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie B, w której faworytem do zajęcia pierwszej lokaty jest oczywiście reprezentacja Anglii. Zespół Garetha Soutghate’a, jeżeli zagra na miarę swojego potencjału, nie powinien mieć problemów z wywalczeniem awansu do fazy pucharowej. Zacięta walka zapowiada się jednak za jego plecami. Reprezentacje Walii, Stanów Zjednoczonych i Iranu przyjadą do Kataru celując w awans do 1/8 finału. Z każdej grupy awansują jednak tylko po dwa zespoły.

Tabela – Grupa C

Grupa C to grupa, w której wyniki najbardziej interesować będą polskich kibiców. W wyniku losowania trafiła do niej reprezentacja Polski, która do turnieju przystąpi stawiając sobie za cel awans do fazy pucharowej. Poza zasięgiem wydaje się być reprezentacja Argentyny, która do każdego spotkania przystępować będzie w roli zdecydowanego faworyta. O drugie miejsce w grupie Biało-czerwonym przyjdzie rywalizować przede wszystkim z Meksykim i Arabią Saudyjską.

Tabela – Grupa D

Grupa D ma wyraźnych dwóch faworytów do awansu do fazy pucharowej. To przedstawiciele strefy europejskiej – reprezentacje Francji i Danii. Odpadnięcie któregoś z tych zespołów już po grupowej rywalizacji będzie sensacją. Nie oznacza to jednak, że pozostałe dwie drużyny – Australia i Tunezja – łatwo oddadzą punkty faworyzowanym przeciwnikom. Wręcz przeciwnie – będą chciały jak najmocniej uprzykrzyć im życie.

Tabela – Grupa E

Podobna sytuacja jak w grupie D, ma miejsce w grupie E. Dwa pierwsze miejsca są wręcz zarezerwowane dla reprezentacji Hiszpanii i Niemiec. Między tymi drużynami powinna rozstrzygnąć się rywalizacja o pierwszą lokatę. Z kolei dla zespołów Japonii i Australii wywalczenie więcej niż trzech punktów w grupie będzie ogromnym sukcesem.

Tabela – Grupa F

Przedstawiciele Europy są również wyraźnymi faworytami w grupie F turnieju finałowego. Problemów z wywalczeniem awansu do fazy pucharowej nie powinna mieć przede wszystkim reprezentacja Belgii. W rywalizacji z Kanadą i Marokiem powinni poradzić sobie również piłkarze reprezentacji Chorwacji. Znalezienie się w 1/8 finału jest dla nich celem minimum na ten turniej.

Tabela – Grupa G

Grupa G jest jedną z tych, w której trudno wskazać dwóch zdecydowanych faworytów do awansu. Wyraźnym jest jedynie reprezentacja Brazylii, która na turniej finałowy awansowała nie dając w eliminacjach żadnych szans swoim przeciwnikom. Według przedmundialowych przewidywań, o drugie miejsce premiowane grą w fazie pucharowej powinny walczyć zespoły Szwajcarii i Serbii. Outsiderem w tej grupie wydaje się być reprezentacja Kamerunu.

Tabela – Grupa H

W grupie H zdecydowanymi faworytami na papierze są reprezentacje Portugalii i Urugwaju, co nie może dziwić, jeżeli spojrzymy na zawodników, którymi dysponują szkoleniowcy obu zespołów. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, obie drużyny powinny bez większych problemów zameldować się w 1/8 finału. Drużynom Ghany i Korei Południowej prawdopodobnie pozostanie walka o godne pożegnanie się z turniejem zajmując trzecie miejsce w grupie.

Ostatnie artykuły – MŚ 2022

Sprawdź także: