MŚ 2022: Stany Zjednoczone – Walia

Spotkanie Stanów Zjednoczonych z Walią będzie drugim pojedynkiem w grupie B na mundialu. Mecz zaplanowany został na 21 listopada o godzinie 20:00 na Ahmed bin Ali Stadium w Ar-Rajjan. Jaki może być przebieg tego spotkania? Zapoznajcie się z naszymi typami. 

Mecz Stany Zjednoczone – Walia na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa B
GospodarzReprezentacja Stanów Zjednoczonych
GośćReprezentacja Walii
MiastoAr-Rajjan
StadionAhmed bin Ali Stadium
Data i godzina21 listopada 2022 roku, godz. 20:00

Zakład bez ryzyka 100 zł na MŚ 2022 z kodem GOAL

Zapowiedź meczu

Spotkanie między reprezentacją Stanów Zjednoczonych i Walią na papierze zapowiada się na starcie dwóch równorzędnych drużyn. Kadra sklasyfikowana na 22. miejscu rankingu FIFA przystępuje do turnieju jako mistrz strefy CONCACAF. Prowadzona przez Gregga Berhaltera reprezentacja regularnie kwalifikuje się do Mistrzostw Świata, choć w poprzedniej edycji turnieju zdarzyła im się wpadka – Stany Zjednoczone nie uzyskały wówczas kwalifikacji na turniej w Rosji. 

Dużo rzadziej na imprezie tej rangi mieliśmy okazję oglądać reprezentację Walii, dla której był to pierwszy od 1958 roku awans na mundial. Smoki w dużej mierze opierają się na weteranach, którzy w trakcie ostatniego sezonu lepiej prezentowali się w kadrze, aniżeli swoich klubach. Mowa oczywiście o Garecie Bale’u i Aaronie Ramseyu. To od ich dyspozycji zależą najczęściej wyniki osiągane przez drużynę i trzeba przyznać, że z roku na rok wygląda to coraz lepiej. Nie można tego powiedzieć jednak o ich wynikach podczas ostatniej edycji Ligi Narodów. Biorąc pod uwagę klasę rywali jest to zdecydowanie jedna z najbardziej wyrównanych grup na tych Mistrzostwach. 

Stany Zjednoczone – Walia, historia

Dla tych drużyn będzie to trzecie starcie w historii. W 2020 roku Walia miała okazję rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi w meczu towarzyskim, który rozgrywany był na stadionie w Swansea. Okoliczności tego spotkania były dość wyjątkowe, gdyż rozgrywane było w trakcie pandemii Covid-19, dlatego na trybunach nie było kibiców. Spotkania toczone w takich warunkach w mojej opinii były specyficzne i nie posiadały tego pierwiastka wyjątkowości, co mecze toczone w zgiełku krzyków i dopingu. Tamten pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, a obie drużyny nie wykreowały sobie zbyt wiele sytuacji bramkowych. 

Po raz pierwszy reprezentacje te mierzyły się w maju 2003 roku. USA wygrało wtedy 2:0 po bramkach Donovana i Lewisa. Młodsi kibice mogą nawet nie pamiętać tego spotkania, które toczone było ponad 19 lat temu. 

Stany Zjednoczone – Walia, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Walii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

USA – Walia, kursy bukmacherskie

Wyraźny faworyt tego spotkania w oczach bukmacherów nie zdołał się wyklarować. Biorąc pod uwagę kursy, nieco większe szanse daje się reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Kurs na ich zwycięstwo wynosi ok. 2.50, podczas gdy typ na wygraną Walijczyków to niemal 3.00. Najwyżej wyceniany jest remis – na ok. 3.10. Zdecydowanie zapowiada się na wyrównane spotkanie.

Ahmed bin Ali Stadium

Mistrzostwa świata, gr. B

21 listopada 2022

20:00

USA
Walia
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21 listopada 2022 19:56.

USA – Walia, typy bukmacherskie

Stany Zjednoczone to reprezentacja, która dobre spotkania przeplata naprawdę słabymi. Ponieważ mierzą się głównie z zespołami strefy CONCACAF, których poziom jest mocno zróżnicowany, trudno przewidzieć, jak prowadzona przez Gregga Belhaltera zaprezentuje się na tle drużyny z Europy. Ostatni raz USA mierzyło się z zespołem ze Starego Kontynentu w grudniu 2021 roku. Wówczas udało się wygrać z reprezentacją Bośni I Hercegowiny. 

Z Walii po wywalczeniu awansu na mundial zeszło nieco powietrze, co widać było w meczach Ligi Narodów. Na tle Polski, a także Belgii i Holandii Smoki wypadły dość blado. Potencjał ofensywny drużyny ogranicza się głównie do osoby Garetha Bale’a i Daniela Jamesa. Nie spodziewamy się w tym spotkaniu dużo bramek. Raczej licznych pojedynków i przepychanek w środku pola. Nasz typ: poniżej 2.5 gola

STS
1.57
poniżej 2,5 bramki