MŚ 2022: Walia – Anglia

Spotkanie rozpocznie się 29 listopada 2022 roku o godzinie 20:00 na Ahmed bin Ali Stadium w Ar-Rajjan. Zastanawiacie się, co obstawić? Zapoznajcie się zatem z naszą zapowiedzią i typami na ten mecz. 

Mecz Walia – Anglia na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa B
GospodarzReprezentacja Walii
GośćReprezentacja Anglii
Miasto Ar-Rajjan
StadionAhmed bin Ali Stadium
Data i godzina29 listopada 2022 roku o godz. 20:00

Zapowiedź meczu

Walia to jedna z reprezentacji, z którą Anglia rozegrała wiele pojedynków. Sporo z nich datowanych jest już na XIX wiek. Nas interesują jednak raczej mecze bliższe naszym czasom. W nich zazwyczaj górą były Lwy Albionu. Na przestrzeni ostatnich lat reprezentacje mierzyły się ze sobą kilkukrotnie i to Anglicy byli za każdym razem górą. Kadra nie jest jednak tak silna jak jeszcze dwa lata temu, dlatego nie przekreślałbym szans Walijczyków. Smoki co prawda od rywala dzieli aż 14 pozycji w rankingu FIFA, ale nie jest to zbyt miarodajny wyznacznik. 

Pierwsze dwa spotkania zdefiniują układ sił w grupie B i to w dużej mierze od nich zależy podejście do tego spotkania jednych i drugich. Warto mieć na uwadze również fakt, że spotkanie będzie miało także ładunek emocjonalny. Ma on kontekst polityczny. Walijczycy chcieliby niepodległości i odłączenia się od Wielkiej Brytanii. DLatego też z dużym zapałem rywalizują we wszelkiej maści sportach właśnie z Anglikami. W nowożytnej historii futbolu ani razu nie udało im się jeszcze z tym rywalem wygrać. Mistrzostwa Świata są idealnym polem ku temu, by się wreszcie przełamać. 

Walia – Anglia, historia

Bilans bezpośrednich pojedynków prezentuje się dla Smoków Fatalnie. Tylko raz udało im się zremisować z Anglią i to wiele lat temu – w 1973 roku. Od tamtej pory Walijczycy regularnie przegrywają, a tych porażek naliczyliśmy już 11. Ostatnia miała miejsce w meczu towarzyskim w 2020 roku. Anglia nie dała wówczas szans rywalom i wygrała pewnie 3:0 po bramkach Calverta-Lewina, Coady’ego i Ingsa. Wcześniej grali ze sobą podczas Euro 2016. Wówczas po niezwykle zaciętym meczu, którego atmosferę dodatkowo podgrzewały wypowiedzi piłkarzy obu reprezentacji wygrali Anglicy. Zwycięstwo 2:1 zapewnił golem w doliczonym czasie gry Daniel Sturridge. 

Walia – Anglia, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Walii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Anglii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Walia – Anglia, kursy bukmacherskie

Anglia nie przegrała jeszcze z Walią, dlatego też jest wyraźnym faworytem tego meczu w oczach bukmacherów. Kurs na wygraną Anglików wynosi ok. 1.60. Typ na zwycięstwo Smoków to już między 5.82, a 6.20. Trochę niżej wyceniany jest remis, w przedziale 3.80-3.95.

Walia – Anglia, typy bukmacherskie

Lwy Albionu nie prezentowały się w ostatnich meczach zbyt pewnie. Do poprawy zdecydowanie jest gra w ofensywie. Zawodzili napastnicy, a w szczególności skrzydłowi, dlatego atak w głównej mierze opierał się na osobie Harry’ego Kane’a. Snajper Kogutów potrzebuje jednak zostać obsłużony odpowiednimi podaniami, by być w stanie stwarzać zagrożenie. Wydaje mi się, że obrońcy reprezentacji Walii będą go kryć wyjątkowo dokładnie, a spotkanie nie będzie obfitowało w zbyt wiele bramek. Nasz typ: poniżej 2.5 gola.

STS
1.81
poniżej 2,5 bramki

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.