MŚ 2022: Katar – Senegal

W jednym z meczów grupy A mistrzostw świata 2022, który rozegrany w ramach 2. kolejki, reprezentacja Kataru zagra z Senegalem. Spotkanie zaplanowane jest na 25 listopada 2022 roku i rozpocznie się o godzinie 14:00. Obie drużyny gościć będą na stadionie Al Thumama Stadium w Dosze. Prezentujemy typy i kursy na ten pojedynek.

Mecz Katar – Senegal na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa A
GospodarzReprezentacja Kataru
GośćReprezentacja Senegalu
MiastoDoha
StadionAl Thumama Stadium
Data i godzina25 listopada 2022 roku, godz. 14:00

Zapowiedź meczu

W ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w 2022 roku, w spotkaniu grupy A, gospodarz turnieju reprezentacja Kataru zmierzy się z Senegalem. Katarczycy, którzy w pierwszym meczu turnieju gościli na obiekcie Al Bayt w Al Khor, teraz będą mieli okazję zaprezentować się swojej publiczności na Al Thumama Stadium w Dausze. Obiekt ten będzie już znany zawodnikom z Senegalu, którzy rozegrali na nim również inauguracyjny mecz z Holandią. Mecz Katar – Senegal, który odbędzie się 25 listopada, ma rozpocząć się punktualnie o godzinie 14:00.

Niewykluczone, że mecz ten zarówno dla Kataru, jak i Senegalu będzie meczem o pozostanie w grze o wyjście z grupy. W spotkaniach pierwszej kolejki obie drużyny nie będą faworytami i zdobycie przez nich punktów będzie traktowane w kategorii niespodzianki. Jeżeli do drugiej kolejki przystąpią bez dorobku punktowego, zagrają w nim o zachowanie szans na wyjście z grupy przed ostatnią serią spotkań.

Katar będzie miał oczywiście po swojej stronie atut własnego boiska i kibiców, którzy powinni szczelnie wypełnić trybuny stadionu. Z drugiej strony Senegal będzie mógł liczyć na swoją największa gwiazdę – Sadio Mane, który jest piłkarzem, który ma poprowadzić afrykański zespół do awansu do fazy pucharowej. W Senegalu marzą o powtórzeniu wyniku z 2002 roku, kiedy na turnieju w Korei Południowej i Japonii, drużyna dotarła do ćwierćfinału.

Katar – Senegal, historia

Turnieje finałowe mistrzostw świata mają do to siebie, że dane reprezentacje mają okazje mierzyć się ze sobą pierwszy raz w historii. Tak jest także w przypadku meczu 2. kolejki grupy A pomiędzy zespołami Kataru i Senegalu. Do tej pory piłkarze obu drużyn nie miały okazji pojawić się na jednej murawie i mecz w Dausze będzie ich premierowym pojedynkiem.

Katar – Senegal, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Kataru.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Senegalu w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.