O nas

Goal.pl to serwis poświęcony piłce nożnej w wydaniu ligowym oraz reprezentacyjnym. Śledzimy przede wszystkim wydarzenia z boisk Ekstraklasy, Premier League, Serie A, La Liga, europejskich pucharów oraz spotkań reprezentacji Polski. Staramy się dostarczyć rzetelne i sprawdzone informacje z piłkarskiego świata.

Better Collective

Właścicielem serwisu jest duńska spółka Better Collective A/S. Jest to notowana na giełdzie w Sztokholmie grupa medialna tworząca platformy o tematyce sportowej i bukmacherskiej na całym świecie. Przykładami serwisów grupy Better Collective są VegasInsider.com, HLTV.org lub też Zagranie.com.

Zespół

Redakcja serwisu złożona jest z doświadczonych dziennikarzy sportowych oraz fanatyków piłkarskich, którzy żyją piłką każdego dnia. Redaktorem naczelnym serwisu jest Wojciech Demusiak. Redakcję tworzą:

Wojciech Demusiak

Redaktor naczelny

Przemysław Langier

Dziennikarz sportowy

Cezary Brzuzy

Senior Project Manager


Marcin Mondorowicz

Redaktor prowadzący

Łukasz Pawlik

Redaktor

Michał Wachowski

Redaktor

Nasza historia

Historia naszego serwisu sięga 2000 roku. W tym czasie reprezentacja Polski prowadzona przez Jerzego Engela zaczynała eliminacje do mistrzostw świata rozgrywanych w Korei i Japonii, a kilku jej kibiców stworzyło stronę internetową kadra.pl. 

Biało-czerwoni awansowali na mundial, a serwis kadra.pl przetrwał próbę czasu. Co więcej, w następnych latach pojawiły się kolejne serwisy tematyczne, tym razem skoncentrowane na rozgrywkach ligowych m.in. seriea.pl, primeradivision.pl, ligapolska.pl i eredivisie.pl. W 2005 roku powstał portal goal.pl, który początkowo tylko agregował aktualności z pozostałych stron, a z czasem stał się wiodącą marką naszej grupy. 

Gdy w 2006 roku kadra Pawła Janasa walczyła o wyjście z grupy na mundialu w Niemczech, nasi dziennikarze opisywali mecze już z wysokości z trybun prasowych. Dwa lata później byliśmy z Czytelnikami Grupy Goal.pl na stadionach w Austrii gdzie podopieczni Leo Beenhakkera (bez powodzenia) rywalizowali w Euro 2008. Relacjonowaliśmy nie tylko spotkania reprezentacji Polski, ale również finały europejskich pucharów, jak i hity rodzimej Ekstraklasy. 

Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i na Ukrainie pomogły nie tylko w rozwoju sportowej infrastruktury w naszym kraju. W tym czasie zmiany organizacyjne przeszła też Grupa Goal.pl, co pozwoliło nam nadal dynamicznie się rozwijać. W kolejnych latach dzięki wsparciu z funduszy europejskich rozbudowaliśmy redakcję, a także uruchomiliśmy wersje mobilne naszych serwisów i zaznaczyliśmy swoją obecność w social mediach. 

Początek 2018 roku to kolejny przełomowy moment w historii naszego portalu. Grupa Goal.pl trafiła wtedy pod skrzydła duńskiej firmy Better Collective A/S.

Kontakt

Better Collective Poland Sp. z o.o.
Rakowicka 15A/4.7
31-511 Kraków
Polska
e-mail: [email protected]

Reklama:
Jesteś zainteresowany reklamą na naszych stronach? Prosimy o kontakt: [email protected]