O nas

Goal.pl to serwis poświęcony piłce nożnej w wydaniu ligowym oraz reprezentacyjnym. Śledzimy przede wszystkim wydarzenia z boisk Ekstraklasy, Premier League, Serie A, La Liga, europejskich pucharów oraz spotkań reprezentacji Polski. Staramy się dostarczyć rzetelne i sprawdzone informacje z piłkarskiego świata. Dowiedz się więcej o naszej polityce wydawniczej.

Wiadomości piłkarskie

Nasz serwis w pełni poświęcony jest piłce nożnej. Nasz zespół to pasjonaci tego sportu. Kochamy więc to, co sami tworzymy i chcemy się dzielić tym z innymi. Codziennie dajemy świeżą dawkę informacji z boisk całego świata. Wnikliwie analizujemy najważniejsze ligi świata, dając czytelnikom rzetelne informacje odnośnie piłki nożnej. Nasze aktualności piłkarskie są tworzone przez szereg wykształconych osób, dobrze zorientowanych w piłkarskim żargonie.

Prowadzimy relacje z ważniejszych spotkań ligowych, ale także tych na szczeblu międzynarodowym, a więc zarówno kibice rozgrywek ligi polskiej, lig zagranicznych jak i kibice reprezentacji znajdą u nas coś dla siebie.

Transmisje meczów piłkarskich

Nie każde spotkanie kibic może oglądać ze stadionu. Dlatego też prowadzimy dział transmisji, w którym dowiesz się gdzie można obejrzeć mecz. Sprawdzisz, który operator ma prawa do transmisji, o której rozpoczyna się dany mecz, bądź jaki jest skład komentatorski na dane spotkanie.

Transfery piłkarskie

Sezon transferów, to temat, który cyklicznie powraca dwukrotnie podczas sezonu. Transfery piłkarskie to zawsze okres, w którym kibice śledzą swoich ulubionych piłkarzy i dowiadują się o ich najbliższej przyszłości. Dostarczamy informacje na temat transferów prowadząc relacje, ale także publikując artykuły o charakterze informacyjnym. Śledząc ten dział dowiesz się kto zmienił klub, za ile, oraz do kiedy kiedy podpisano kontrakt.

Rozgrywki piłkarskie na świecie

Serwis goal.pl to nie tylko rozgrywki w Polsce, ale i na całym świecie. Publikujemy treści związane z rozgrywkami klubów na całym świecie. Są to zarówno ligi piłkarskie, ale także puchary i turnieje takie jak Mistrzostwa Świata, bądź Mistrzostwa Europy. Dla każdej ligi przygotowaliśmy szereg informacji takie jak ich historia, ale także bardziej wnikliwe dane jak tabele czy terminarze.

Kluby, piłkarze, stadiony

Nie samymi wiadomościami człowiek żyje! W naszym serwisie znajdziesz także i bardziej suche, statystyczne dane dotyczące tematów takich jak:

W każdej z tych sekcji posiadamy najważniejsze informacje, które powinien znać każdy fan piłki nożnej. Informacje klubach, ich historie oraz najnowsze informacje. Prowadzimy sekcję, w której posiadamy profile zawodników – ich dane, statystyki oraz historię kariery. W dziale poświęconym stadionów przedstawiamy najważniejsze obiekty sportowe, na których rozgrywane są mecze piłki nożnej.

Nasza historia

Historia naszego serwisu sięga 2000 roku. W tym czasie reprezentacja Polski prowadzona przez Jerzego Engela zaczynała eliminacje do mistrzostw świata rozgrywanych w Korei i Japonii, a kilku jej kibiców stworzyło stronę internetową kadra.pl. 

Biało-czerwoni awansowali na mundial, a serwis kadra.pl przetrwał próbę czasu. Co więcej, w następnych latach pojawiły się kolejne serwisy tematyczne, tym razem skoncentrowane na rozgrywkach ligowych m.in. seriea.pl, primeradivision.pl, ligapolska.pl i eredivisie.pl. W 2005 roku powstał portal goal.pl, który początkowo tylko agregował aktualności z pozostałych stron, a z czasem stał się wiodącą marką naszej grupy. 

Gdy w 2006 roku kadra Pawła Janasa walczyła o wyjście z grupy na mundialu w Niemczech, nasi dziennikarze opisywali mecze już z wysokości z trybun prasowych. Dwa lata później byliśmy z Czytelnikami Grupy Goal.pl na stadionach w Austrii gdzie podopieczni Leo Beenhakkera (bez powodzenia) rywalizowali w Euro 2008. Relacjonowaliśmy nie tylko spotkania reprezentacji Polski, ale również finały europejskich pucharów, jak i hity rodzimej Ekstraklasy. 

Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i na Ukrainie pomogły nie tylko w rozwoju sportowej infrastruktury w naszym kraju. W tym czasie zmiany organizacyjne przeszła też Grupa Goal.pl, co pozwoliło nam nadal dynamicznie się rozwijać. W kolejnych latach dzięki wsparciu z funduszy europejskich rozbudowaliśmy redakcję, a także uruchomiliśmy wersje mobilne naszych serwisów i zaznaczyliśmy swoją obecność w social mediach. 

Początek 2018 roku to kolejny przełomowy moment w historii naszego portalu. Grupa Goal.pl trafiła wtedy pod skrzydła duńskiej firmy Better Collective A/S. Dwa lata później do Goal.pl dołączyli doświadczeni dziennikarze sportowi Wojciech Demusiak i Przemysław Langier. Obaj wcześniej pracowali w Onecie i Przeglądzie Sportowym. Demusiak stanął na czele redakcji jako jej redaktor naczelny. Langier jest odpowiedzialny za kontent premium. Był wysłannikiem Goal.pl na Euro 2020, a potem na mundial w Katarze. Podczas tego drugiego turnieju przygotował wiele tekstów, a także vlogów, które miały bardzo pozytywny odbiór. Przez wielu kibiców, widzów i czytelników był uznany za jednego z najlepszych polskich dziennikarzy, relacjonujących MŚ 2022.

W marcu 2022 roku Goal.pl ogłosił dwa wielkie transfery. Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz znani jako “Tetrycy” przeszli z weszlo.com i z miejsca stali się frontmenami w nowym miejscu pracy, a także walnie przyczynili się do rozwoju kanału Goal.pl na YouTube.

W lutym 2023 roku serwisy Primeradivision.pl i Ligapolska.pl zostały przekierowane na Goal.pl. Był to kolejny krok w strategii łączenia serwisów Grupy w jeden silny portal.

W październiku 2023 roku Goal.pl mógł pochwalić się kolejnym wielkim ruchem transferowym. Skład redakcji wzmocnił znany z weszlo.com Damian Smyk. Od początku swojej pracy odpowiadał za tworzenie ekskluzywnych treści na stronę internetową i materiałów wideo.

Październik 2023 to ostatni etap już łączenia pozostałych serwisów w jeden silny portal. Serwis poświęcony lidze włoskiej – seriea.pl – został złączony z goal.pl.

Better Collective

Właścicielem serwisu jest duńska spółka Better Collective A/S. Jest to notowana na giełdzie w Sztokholmie grupa medialna tworząca platformy o tematyce sportowej i bukmacherskiej na całym świecie. Przykładami serwisów grupy Better Collective są VegasInsider.com, HLTV.org lub też Zagranie.com.

Zespół

Redakcja serwisu Goal.pl złożona jest z doświadczonych dziennikarzy sportowych oraz fanatyków piłkarskich, którzy żyją piłką każdego dnia. Redaktorem naczelnym serwisu jest Wojciech Demusiak. Redakcję tworzą:

Wojciech Demusiak

Redaktor naczelny

Przemysław Langier

Dziennikarz sportowy

Cezary Brzuzy

Senior Project Manager


Marcin Mondorowicz

Redaktor prowadzący

Damian Smyk

Dziennikarz sportowy

Łukasz Pawlik

Redaktor


Leszek Milewski

Video Lead

Jakub Olkiewicz

Dziennikarz sportowy

Kontakt

Better Collective Poland Sp. z o.o.
Mogilska 43
31-545 Kraków
Polska
e-mail: [email protected]

Reklama:
Jesteś zainteresowany reklamą na naszych stronach? Prosimy o kontakt: [email protected]