MŚ 2022: Tunezja – Australia

Starcie Tunezji z Australią zapowiada się jako najbardziej wyrównany mecz w grupie D podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Spotkanie zaplanowano na 26 listopada 2022 roku o godzinie 11:00 na Al Janoub Stadium w Al-Wakrze. Zapoznajcie się z naszą zapowiedzią i typami na ten mecz.

Mecz Tunezja – Australia na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa D
GospodarzReprezentacja Tunezji
GośćReprezentacja Australii
Miasto Al-Wakra
StadionAl Janoub Stadium
Data i godzina26 listopada 2022 roku o godz. 11:00

Zapowiedź meczu

Na papierze spotkanie Tunezji z Australią rysuje się jako pojedynek dość równorzędnych rywali. Ani jednym ani drugim nie daje się zbyt wielki szans na wyjście z grupy, dlatego też ten mecz może być niezwykle ciekawy. Można powiedzieć, że w kontekście ewentualnego awansu do fazy pucharowej, będzie to spotkanie nie za 3, ale za 6 punktów. Żadna z drużyn nigdy jeszcze nie wyszła z grupy podczas Mistrzostw Świata. Awans do ⅛ byłby przy konkurencji ze strony Danii i Francji ogromnym sukcesem. 

Australia jest drużyną skupiającą się głównie na defensywie, przez co często traci nieco w ataku. W spotkaniu  Tunezją spodziewam się bezpiecznego i wyrachowanego futbolu z ich strony. Tak jak wyglądało to w meczu barażowym przeciwko reprezentacji Peru. Przyniosło to wówczas rezultaty, choć kosztem jakości widowiska. Nawet najlepsi eksperci nie są jednak w stanie podać faworyta w tym spotkaniu. Wpływ na to może mieć również fakt, że oba zespoły mierzył się zaledwie dwukrotnie i to lata temu. Liderem Kangurów jest doświadczony Aaron Mooy i to w dużej mierze na jego dyspozycji będzie opierała się gra w srodku pola Australijczyków. 

Tunezja – Australia, historia

Obie reprezentacje do tej pory mierzyły się zaledwie dwukrotnie. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1997 roku. Wówczas mecz towarzyski zakończył się wysokim zwycięstwem Kangurów – 3:0. Drugi raz kadry mierzyły się w 2005 roku podczas Pucharu Konfederacji. Tunezja wzięła na rywalu odwet i wygrała 2:0. 

Tunezja – Australia, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Tunezji.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Australii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Tunezja – Australia, kursy bukmacherskie

Jak już wspomnieliśmy, legalni bukmacherzy nie wskazują faworyta tego starcia. Dość powiedzieć, że kursy na oba zespoły są niemal identyczne. Typ na wygraną Tunezji wynosi ok. 2.75, podczas gdy zwycięstwo Australii wyceniane jest na 2.80. Zespoły ostatni raz mierzyły się w 2005, a do tego zajmują podobną pozycję w rankingu FIFA. Kurs na remis wynosi mniej więcej 2.95.

Tunezja – Australia, typy bukmacherskie

To jedno z gatunku tych spotkań, których wynik jest wysoce nieprzewidywalny. Na podstawie wyników osiągniętych w ostatnim czasie przed te reprezentacje można oczekiwać, że będzie to wyrównane starcie drużyn skupionych na defensywie. Nie spodziewamy się w tym przypadku wielu bramek, a wynik 0:0 także nie będzie zaskoczeniem. Z drugiej strony, z kim powalczyć o punkty, jeśli nie z Australią, mogliby pomyśleć Tunezyjczycy. Na odwrót zapewne postrzegają to również Kangury. Jako że dla obu kadr będzie to drugi mecz w trakcie mundialu, może być też najważniejszym. Zakładając porażkę w pierwszym z dużo wyżej notowanymi reprezentacjami, będzie to dla nich tzw. spotkanie o wszystko. Nasz typ: poniżej 2.5 gola w meczu. 

STS
1.50
poniżej 2,5 bramki