Harry Kane

Harry Kane

Harry Kane to angielski piłkarz. Jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Od początku swojej seniorskiej kariery związany z klubem Tottenham Hotspur.

Czytaj dalej…

Harry Kane – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoHarry Kane
Data urodzenia28 lipca 1993 rok
Miejsce urodzeniaWalthamstow
NarodowośćAnglia
Aktualny klubTottenham Hotspur
PozycjaNapastnik
Waga86 kg
Wzrost1,88 m

Harry Kane – aktualności

Harry Kane – kariera

Harry Kane z Tottenhamem jest związany od najmłodszych lat. W tej drużynie kształtował swoje piłkarskie umiejętności. W początkowej fazie swojej zawodowej kariery był wypożyczany do różnych klubów. Anglik grał między innymi w Leyton Orient, Millwall, Norwich City i Leicester City. Jednak od maja 2013 roku nieprzerwanie gra w drużynie Spurs.

Kane, choć nigdy nie wygrał żadnego ważnego trofeum, może się pochwalić kilkoma indywidualnymi osiągnięciami. Na swoim koncie ma między innymi tytuł króla strzelców w sezonach 2015/16, 2016/17 oraz 2020/21. Dwukrotnie został też wybrany piłkarzem roku w Anglii. 

Na swoim koncie ma już blisko 300 występów w Premier League, a ponad 450 we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich blisko 300 goli. W reprezentacji Anglii rozegrał już ponad 70 gier zdobywając 50 goli. Wystąpił między innymi na mistrzostwach Europy w 2016 roku i 2020. Był częścią reprezentacji Anglii także podczas mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Na tym mundialu Harry Kane sięgnął po koronę króla strzelców, a Anglicy ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Harry Kane wielokrotnie był łączony z transferem do innych klubów. Swoją dobrą grą Anglik przyciągał uwagę między innymi Bayernu Monachium czy Realu Madryt, a także innych klubów z Premier League, jednak nigdy nie zdecydował się opuścić zespołu Kogutów.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Harry Kane?

Harry Kane rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 10.

W jakich klubach grał Harry Kane?

Harry Kane w trakcie swojej kariery grał w klubach Tottenham U18, Leyton Orient, Millwall, Norwich, Leicester City, Tottenham.