MŚ 2022: Kamerun – Brazylia

Fazę grupową MŚ 2022 Brazylijczycy zakończą rywalizacją z Kamerunem. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią i typami na to spotkanie.

Mecz Kamerun – Brazylia na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa G
GospodarzReprezentacja Kamerunu
GośćReprezentacja Brazylii
MiastoLusajl
StadionLusail Stadium
Data i godzina2 grudnia 2022 roku, godz. 20:00

Zapowiedź meczu

Brazylijczycy są zdeterminowani, aby po dwóch dekadach zdobyć w końcu Puchar Świata. Losowanie nie było dla nich łaskawe, bo zarówno Szwajcarzy, jak i Serbowie jawią się jako niewygodni rywale, ale Canarinhos powinni w dwóch pierwszych meczach zdobyć komplet punktów. Na koniec fazy grupowej przyjdzie im zmierzyć się z Kamerunem, który w XXI wieku jeszcze nie awansował do fazy pucharowej (choć uczestniczył w trzech mundialach). Brazylia z kolei w każdym z pięciu MŚ w których w tym stuleciu brała udział, aż czterokrotnie wygrywała ostatni mecz w fazie grupowej.

Kamerun – Brazylia, historia

Kameruńczycy Brazylię podejmowali sześciokrotnie i śmiało można powiedzieć, że mają jej kompleks, wszak przegrywali aż pięciokrotnie. Jedyne zwycięstwo z Canarinhos, Nieposkromione Lwy odniosły na pamiętnym Pucharze Konfederacji 2003 (1:0 na inaugurację rozgrywek w grupie B). Jak czas pokazał, ta porażka zamknęła ówczesnym mistrzom świata drogę do ½ finału. Brazylia z kolei dwukrotnie pokonywała Kamerun na MŚ (w 1994 i 2014 r.), a także w innej edycji Pucharu Konfederacji (2001).

Kamerun – Brazylia, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Kamerunu.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Brazylii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Kamerun – Brazylia, kursy bukmacherskie

Stawiając na Brazylijczyków, nie wzbogacimy się zbytnio. Bukmacherzy ich szanse na zwycięstwo wyceniają na 1,36 zł. Typując triumf Kamerunu sytuacja wygląda już zgoła odmiennie – bukmacherzy za postawioną złotówkę, płacą aż 8,80 zł. Wysoki jest również kurs na remis (5 zł). 

Kamerun – Brazylia, nasze przewidywania

Brazylia mistrzowskie aspiracje potwierdza od początku 2022 r. (pięć zwycięstw w sześciu meczach). W zespole Tite naprawdę nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza, aniżeli triumf na mundialu. Kamerunowi marzy się w końcu wyjście z grupy, co do tej pory udało się tylko raz, podczas pamiętnych MŚ w 1990. W Pucharze Narodów Afryki podopieczni Rigoberta Songa doszli do ½ finału, zaś w play-offach o awans na mundial okazali się lepsi od Algierii. Jednak już w eliminacjach do kolejnej edycji PNA, najpierw męczyli się z Burundi (1:0), a później przegrali z Gwineą Równikową (0:1). Na chwilę obecną wydaje się zatem, że Kameruńczycy nie mają większych szans w starciu z Brazylią. Nasz typ: wygrana Brazylii.

STS
1.34
wygrana Brazylii

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.