MŚ 2022: Brazylia – Szwajcaria

Drugim rywalem Brazylii na MŚ 2022 będzie reprezentacja Szwajcarii. Sprawdźcie nasze typy i przewidywania na to spotkanie.

Mecz Brazylia – Szwajcaria na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa G
GospodarzReprezentacja Brazylii
GośćReprezentacja Szwajcarii
MiastoDoha
StadionStadium 974
Data i godzina28 listopada 2022 roku, godz. 17:00

Zapowiedź meczu

Dla obu reprezentacji w kontekście walki o pierwsze miejsce będzie to niezwykle ważne spotkanie. Brazylijczycy na inaugurację zapewne pokonają Serbię, zaś Szwajcarzy prawdopodobnie poradzą sobie z Kamerunem. Zwycięzca tego pojedynku na 99% wygra grupę G, co sprawi, że ostatni mecz w fazie grupowej będzie mógł potraktować już nieco ulgowo. Canarinhos w XXI wieku, wygrali aż cztery z pięciu meczów w 2. kolejce zmagań w grupie, zatem doskonale zdają sobie z sprawę jak ważny jest to etap mundialowej rywalizacji. 

Brazylia – Szwajcaria, historia

Brazylia nie ma specjalnie imponującego bilansu meczów z reprezentacją Szwajcarii. Z dziewięciu meczów rozegranych z Helwetami wygrała bowiem tylko trzy, dwa razy przegrała, poza tym czterokrotnie padał remis. Uważnie analizując bezpośrednie pojedynki obu ekip, należy zwrócić szczególną uwagę na dwa spotkania. Pierwszy w historii pojedynek Brazylijczyków i Szwajcarów miał miejsce na MŚ 1950. Po zaciętym meczu w grupie 1 na Estadio do Pacaembu w Sao Paulo padł remis 2:2, a Szwajcarzy wyrównali dopiero w 88. minucie.

Ostatni mecz obu reprezentacji także miał miejsce na mundialu. Na MŚ 2018 w grupie E na Rostow Ariena Canarinhos zremisowali z Helwetami 1:1, a gole strzelali Coutinho i Steven Zuber.

Brazylia – Szwajcaria, ostatnie mecze 

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Brazylii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Szwajcarii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Brazylia – Szwajcaria, kursy bukmacherskie

Bukmacherzy nie dają Szwajcarom większych szans w rywalizacji z Brazylią. Kurs na triumf rywali Polaków w 1/8 finału EURO 2020 wynosi bowiem aż 6,20 zł. Wysoko jest wyceniane również prawdopodobieństwo remisu (4,20 zł). Nie wzbogacimy się natomiast stawiając na 5-krotnych mistrzów świata. Bukmacherzy ich szanse na wygraną wyceniają bowiem jedynie na 1,53 zł. 

Brazylia – Szwajcaria, typy i przewidywania

Reprezentacja Brazylii jest szczególnie zmobilizowana, aby w końcu wygrać mistrzostwo świata. Dwie dekady oczekiwań na złoto MŚ to zdecydowanie zbyt długo. Widać to było po decyzjach poszczególnych piłkarzy w czasie letniego okna transferowego, którzy wybierając nowy klub lub pozostając w starym (patrz Neymar), w pierwszej kolejności kierowało się możliwością jak najlepszego przygotowania do MŚ, a dopiero później ewentualnymi sukcesami klubowymi. Na trzy miesiące przed mundialem Canarinhos są również w wielkiej formie. Ostatni raz przegrali w lipcu, w finale Copa America z Argentyną 0:1. Od tego czasu są niepokonani w 13 grach, z których wygrali 10.

Niczego dobrego nie można z kolei powiedzieć o aktualnej formie Szwajcarów. Od zakończenia eliminacji MŚ, w których Helweci w grupie niespodziewanie wyprzedzili Włochów, ich dyspozycja poszła mocno w dół. W Lidze Narodów przegrali trzy z czterech spotkań, zaś w marcu w towarzyskich potyczkach przegrali z Anglią oraz…zremisowali z Kosowem. Na chwilę obecną trudno zatem wyobrazić sobie inny przebieg meczu, aniżeli zwycięstwo podopiecznych Tite. Nasz typ: wygrana Brazylii.

STS
1.51
wygrana Brazylii

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.