MŚ 2022: Argentyna – Arabia Saudyjska

Reprezentacja Argentyny, która zaliczana jest do grona faworytów całego turnieju, rywalizację w mistrzostwach świata 2022 rozpocznie od meczu z Arabią Saudyjską. Drużyna Lionela Scaloniego będzie zdecydowanym faworytem meczu grupy C, który rozegrany zostanie 22 listopada o godzinie 11:00 na Lusail Stadium. Zobacz typy oraz aktualne kursy na ten mecz.

Mecz Argentyna – Arabia Saudyjska na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa C
GospodarzReprezentacja Argentyny
GośćReprezentacja Arabii Saudyjskiej
MiastoLusajl
StadionLusail Iconic Stadium
Data i godzina22 listopada 2022 roku, godz. 11:00

Zapowiedź meczu

Reprezentacja Argentyny przystąpi do rywalizacji jako zdecydowany faworyt grupy C, w której obok Arabii Saudyjskiej będzie również rywalizować z Polską i Meksykiem. Zespół prowadzony przez Lionela Scaloniego zdaje sobie sprawę, że zdobycie trzech punktów w pierwszym ich spotkaniu jest wręcz obowiązkiem. Naprzeciwko będą mieli bowiem zespół, który uważany jest za najsłabszy zespół w grupie C.

Argentyńczycy w rywalizacji grupowej celują w zdobycie kompletu dziewięciu punktów i ma być ona dla nich przede wszystkim przetarciem przed rundą pucharową. Nie mniej jednak Lionel Messi i spółka w żadnym wypadku nie mogą zlekceważyć żadnego przeciwnika, także tego z Arabii Saudyjskiej, z którym zmierzą się 22 listopada o godzinie 11:00. Obie drużyny będą gościć na efektownym Lusail Stadium, który może pomieścić 90 tysięcy kibiców.

Dla reprezentacji Arabii Saudyjskiej będzie to szósty w historii występ na turnieju finałowym mistrzostw świata. Do tej pory najlepszy wynik osiągnęła podczas swojego debiutanckiego występu w 1994 roku, kiedy na boiskach w Stanach Zjednoczonych dotarła do 1/8 finału. Pozostałe cztery występy kończyła na fazie grupowej.

Argentyna w turniejach finałowych występuje regularnie, ale ostatniego występu nie może zaliczyć do udanych. Cztery lata tama zakończyła rywalizację już na 1/8 finału, co dla dwukrotnych mistrzów świata było oczywiście dużą porażką.

Argentyna – Arabia Saudyjska, historia

Arabia Saudyjska regularnie występowała w ostatnich finałowych turniejach mistrzostw świata, ale nigdy dotąd nie trafiła na Argentynę. Obie drużyny nie miały również do tej pory okazji mierzyć się nawet towarzysko. Mecz w Katarze będzie pierwszym takim pojedynkiem. Zdecydowanie bardziej czekają na niego saudyjscy zawodnicy, bowiem okazja do gry przeciwko Lionelowi Messiemu może już im się nie powtórzyć.

Argentyna – Arabia Saudyjska, ostatnie wyniki

Poniżej prezentujemy wyniki pięciu ostatnich spotkań reprezentacji Argentyny.

Takie wyniki w ostatnich pięciu meczach osiągała natomiast reprezentacja Arabia Saudyjska.

Argentyna – Arabia Saudyjska, kursy bukmacherskie

Reprezentacja Argentyny jest uważana za murowanego faworyta do zwycięstwa w tym spotkaniu. Bukmacherzy, patrząc na kursy oferowane przez nich na to spotkanie, nie przewidują innego rozstrzygnięcia niż wygrana zespołu Lionela Scaloniego. Nawet wywalczenie przez Arabię Saudyjską remisu będzie uznawane za sensację.

Argentyna – Arabia Saudyjska, typy i przewidywania

Nie mamy wątpliwości, że trzy punkty po tym spotkaniu na swoje konto zapisze reprezentacja Argentyny. Kursy na jej wygraną nie są jednak zbyt atrakcyjne, dlatego też patrzymy w innym kierunku. Argentyńczycy dysponują niezwykłą siłą w ofensywie, którą Saudyjczykom może być bardzo trudno zatrzymać. Spodziewamy się nie tylko wygranej drużyny Lionela Scaloniego, ale także zdobycia przez nią kilku goli. Dlatego też stawiamy w tym meczu na przynajmniej trzy trafienia. Nasz typ: powyżej 2,5 bramki

STS
1.70
powyżej 2,5 bramki

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.