MŚ 2022: Dania – Tunezja

W grupie D Mistrzostw Świata w Katarze mamy dwóch poważnych kandydatów do awansu do fazy pucharowej. Jednym z nich jest Dania, która pierwsze spotkanie grupowe rozegra przeciwko reprezentacji Tunezji. Mecz zaplanowany został na 22 listopada 2022 roku o godzinie 14:00 na Education City Stadium w Ar-Rajjan. Zapoznajcie się z naszymi typami na to spotkanie. 

Mecz Dania – Tunezja na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa D
GospodarzReprezentacja Danii
GośćReprezentacja Tunezji
Miasto Ar-Rajjan
StadionEducation City Stadium
Data i godzina22 listopada 2022 roku o godz. 14:00

Zapowiedź meczu

Duńczycy za sprawą znakomitych występów podczas ostatniego Euro wyrośli w świadomości kibiców jako jedna z silniejszych europejskich reprezentacji. Drużyna opiera się na kolektywie – nie ma w niej piłkarzy, których moglibyśmy nazwać gwiazdami światowego futbolu. Liderem drużyny jest Christian Eriksen, który po zawale podczas spotkania z Finlandią wrócił już do pełni zdrowia i nadal zachwyca swoją grą. W zespole brakuje nieco jakości z przodu. Regularne występy w wyjściowym składzie Martina Braithwaite’a dobitnie pokazują, że na pozycji skrzydłowych trener Kasper Hjumland ma małe pole manewru. 

Tunezja postrzegana jest jako jedna z najsłabszych reprezentacji biorących udział w Mistrzostwach Świata. Orły Kartaginy zajmują dopiero 30 miejsce w rankingu FIFA i mało kto stawia, że w grupie z Danią i Francją uda im się wywalczyć awans do fazy pucharowej. Reprezentacja brała udział w Mistrzostwach Świata w 2018 roku, choć wcześniej dwukrotnie, na turnieje do RPA i Brazylii awansu uzyskać jej się nie udało. Trudno również doszukiwać się w kadrze Tunezji co bardziej rozpoznawalnych zawodników. Jedynie Montassar Talib i Hannibal Mejbri grają w zespołach z Top 5 lig europejskich.

Dania – Tunezja, historia  

Jedyne w historii spotkanie między Danią i Tunezją rozegrane zostało w 2002 roku. Był to mecz towarzyski, który Duńczycy wygrali 2:1. Wydarzenia z tamtego wieczoru pamiętać mogą jedynie co starsi kibice obu tych reprezentacji. 

Dania – Tunezja, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Danii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Tunezji w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Dania – Tunezja, kursy bukmacherskie

Wyraźnym faworytem w oczach bukmacherów są Duńczycy. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Podopieczni trenera Hjumlanda pokazali się ze znakomitej strony w trakcie Euro 2020, gdzie dobrnęli aż do półfinału. Kurs na wygraną Danii wynosi 1.47. Remis wyceniany jest już dużo wyżej – aż na 4.20. Tunezyjczycy mogą mieć spory problem z nawiązaniem równej walki z tak silnym rywalem. Kurs na ich zwycięstwo wynosi ok. 7.20. 

Dania – Tunezja, typy bukmacherskie

Tunezyjczycy rzadko przegrywają w ostatnim czasie mecze. Nie można jednak porówać poziomu ich rywali do tych, z jakimi mierzyli się Duńczycy. Czerwono-biali mają w rękach wszelkie argumenty ku temu, by wygrać z Tunezyjczykami i rozpocząć dobrze swój udział w turnieju. Nikt nie liczy, że powtórzą sukces z ostatniego Euro, ale awans do fazy pucharowej to dla nich absolutne minimum. W przodzie liczyć mogą przede wszystkim na znajdujących się w dobrej formie Andreasa Skova Olsena i Andreasa Corneliusa. Spodziewamy się ofensywnej gry Duńczyków, którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem Tunezji. Nasz typ: Dania handicap -0.5.

STS
1.47
Dania (handicap -0.5)

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.