MŚ 2022: Szwajcaria – Kamerun

Spotkanie Szwajcarii z Kamerunem zainauguruje rywalizację w grupie G. Obie reprezentacje zmierzą się na Al Janoub Stadium w Al-Wakra. 

Mecz Szwajcaria – Kamerun na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa G
GospodarzReprezentacja Szwajcarii
GośćReprezentacja Kamerunu
MiastoAl-Wakra
StadionAl Janoub Stadium
Data i godzina24 listopada 2022 roku, godz. 11:00

Zapowiedź meczu

Reprezentacja Szwajcarii od 2006 r. regularnie uczestniczy w finałach Mistrzostw Świata. Systematyczność nie przekładała się jednak do tej pory na sukcesy Helwetów. W czterech ostatnich mundialach, szczytem ich możliwości trzy razy była 1/8 finału. Z kolei raz (w 2010), w ogóle nie potrafili przebrnąć przez fazę pucharową. Historyczny wynik na EURO 2020 (1/4 finału) zaostrzył jednak apetyty Szwajcarów na sukces na MŚ. Udowodnili to w eliminacjach do katarskiego turnieju, w grupie C po zaciętej walce wyprzedzając mistrzów Europy – Włochów. Kamerun z kolei, w dwuetapowych kwalifikacjach w strefie afrykańskiej, najpierw w grupie D wyprzedził Wybrzeże Kości Słoniowej, zaś w fazie play-off pokonał Algierię i po ośmiu latach ponownie zameldował się na mistrzostwach globu. W XXI wieku jednak Nieposkromionym Lwom nie było dane wyjść z grupy na MŚ.

Spotkanie Szwajcaria-Kamerun odbędzie się na Al Janoub Stadion w Al – Wakrah. Żadnej z tych drużyn narodowych nie było jeszcze dane wystąpić na tym obiekcie.

Szwajcaria – Kamerun, historia

Choć trudno w to uwierzyć, to jednak na katarskim mundialu, obie reprezentacje spotkają się ze sobą po raz pierwszy.

Szwajcaria – Kamerun, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Szwajcarii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Kamerunu w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Szwajcaria – Kamerun, kursy bukmacherskie

Bukmacherzy nie mają wątpliwości – zdecydowanym faworytem tego spotkania są Szwajcarii, a kurs na ich zwycięstwo wynosi 1,85 zł. Kurs na Kamerun to 4,50 zł, zaś kurs na remis to 3,30 zł.

Szwajcaria – Kamerun, typy i przewidywania

Porównując kadry obu zespołów, faworytem zdają się być Szwajcarzy. Helweci może nie dysponują wielkimi indywidualnościami, ale są niezwykle groźni jako zespół. Inna sprawa, że po udanych ME oraz eliminacjach MŚ 2022, podopiecznych Murata Yakina dopadła zadyszka, o czym świadczyły aż trzy porażki w czerwcowych meczach Ligi Narodów oraz zawstydzający remis w marcowym sparingu z Kosowem. Nie można jednak zapominać o fakcie, że Kameruńczycy na dwóch ostatnich mundialach, w których uczestniczyli, ponieśli komplet sześciu porażek i strzelili zaledwie trzy gole. Dlatego choćby z tego względu, w Szwajcarach należy upatrywać faworytów tego pojedynku. Nasz typ: wygrana Szwajcarii.

STS
1.83
wygrana Szwajcarii

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.