MŚ 2022: Australia – Dania

Rywalizację w grupie D na Mistrzostwach Świata w Katarze zamknie spotkanie Australii z Danią. Zaplanowane na 30 listopada 2022 roku o godzinie 16:00 starcie rozegrane zostanie na Al Janoub Stadium Stadium w Al-Wakrze. Jeśli jesteście ciekawi, jaki wynik tego starcia typujemy, koniecznie zapoznajcie się z naszą zapowiedzią. 

Mecz Australia – Dania na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa D
GospodarzReprezentacja Australii
GośćReprezentacja Danii
Miasto Al-Wakra
StadionAl Janoub Stadium
Data i godzina30 listopada 2022 roku o godz. 16:00

Zapowiedź meczu

Podopieczni Kaspera Hjulmanda jako cel minimum na zbliżajace się Mistrzostwa Świata w Katarze wyznaczyli sobie wyjście z grupy. Biorąc pod uwagę jakość sportową rywali, Dania obok Francji jest faworytem do awansu do fazy pucharowej. Sukces nie przychodzi jednak jak wiadomo znikąd, dlatego wynik meczu z Australią może okazać się kluczowy w kontekście awansu. Nie posądzam jednak Duńczyków o to, by mieli oni zlekceważyć rywali. Nie jest to zdecydowanie w duchu tej reprezentacji. Zadba o to z pewnością sztab szkoleniowy, który wykonuje w ostatnich miesiącach świetną pracę. 

Na papierze Australijczykom nie daje się zbyt wielkich szans w meczu z wysoko notowanymi Duńczykami. Kangurom ostatni raz do fazy pucharowej udało się awansować podczas mundialu w Niemczech w 2006 roku. Od tamtej pory na trzech kolejnych turniejach im się to nie udało. W obecnej sytuacji już sam awans na Mistrzostwa Świata, który rodził się w bólach, był dla nich wielkim sukcesem. Wyjście z grupy byłoby zdecydowanie wynikiem ponad stan. Marzyć jednak warto, dlatego oczekujemy na Al Janoub Stadium intensywnego i przede wszystkim emocjonującego piłkarskiego widowiska.

Australia – Dania, historia

Zaledwie czterokrotnie do tej pory reprezentacje Australii i Danii mierzyły się w bezpośrednim meczu. Trzy z bezpośrednich starć były meczami towarzyskimi. Ostatnie spotkanie Kangurów z Duńczykami to mecz podczas Mistrzostw Świata w Rosji, który zaskakująco zakończył się podziałem punktów. Na prowadzenie Danię wyprowadził Christian Eriksen, a bramka wyrównująca padła z rzutu karnego, który wykonywał Mile Jedinak. Takiego rozstrzygnięcia nie chcieliby czerwono-biali podczas zbliżającego się turnieju. Do tej pory tylko raz przegrali oni z tym rywalem – mecz towarzyski w 2010 roku. 

Australia – Dania, ostatnie mecze

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Australii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Danii w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Australia – Dania, kursy bukmacherskie

Jako faworyta w tym starciu legalni bukmacherzy wskazują Duńczyków, którzy ostatnimi meczami podczas wielkich turniejów wyrobili już sobie w Europie renomę silnej drużyny. Kurs na wygraną Danii wynosi 1.57, podczas gdy na zwycięstwo Australii jest to już 6.50. Kursy na remis wahają się w granicach między 3.60, a 4.00. 

Australia – Dania, typy bukmacherskie

Bez względu na wynik poprzednich starć podczas Mistrzostw Świata w Katarze, kibice od swojej reprezentacji oczekują zwycięstwa w spotkaniu z Australią. Mają świadomość, że rywal nie jest z najwyższej półki i ma mało argumentów, którymi mógłby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Atutem czerwono-białych jest popularny “mental”, który nawet w trudnych momentach pozwala im podnosić się i dalej walczyć do ostatniego momentu. Tak było podczas ostatniego mundialu, gdy tragedia spotkała Christiana Eriksena. Duńczycy wkładają w grę całe serce, dlatego spodziewam się, że odniosą zwycięstwo w meczu z przeciętną Australią. Nasz typ: zwycięstwo Danii.

STS
1.60
wygrana Danii