MŚ 2022: Polska – Arabia Saudyjska

W drugim spotkaniu podczas mistrzostw świata w Katarze rywalem reprezentacji Polski będzie Arabia Saudyjska. Biało-czerwoni, aby myśleć o awansie do fazy pucharowej muszą to spotkanie wygrać. Mecz odbędzie się 26 listopada o godzinie 14:00 na Education City Stadium w Ar-Rajjan. Sprawdź aktualne kursy oraz typy na mecz.

Mecz Polska – Arabia Saudyjska na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa C
GospodarzReprezentacja Polski
GośćReprezentacja Arabii Saudyjskiej
MiastoAr-Rajjan
StadionEducation City Stadium
Data i godzina26 listopada 2022 roku, godz. 14:00

Zapowiedź meczu

Dla reprezentacji Polski spotkanie z Arabią Saudyjską w ramach 2. kolejki grupowej rywalizacji będzie meczem o być albo nie być w turnieju. Taka sytuacja będzie miała miejsce bez względu na wynik pierwszego spotkania, w którym drużyna Czesława Michniewicza zmierzy się z Meksykiem.

Jeżeli Biało-czerwoni do drugiego meczu przystąpią z trzema punktami na koncie, wygrana nad Arabią Saudyjską prawdopodobnie da im awans do fazy pucharowej. Jeżeli natomiast będą mieli na swoim koncie jeden punkt lub porażkę, to w meczu, który odbędzie się na Education City Stadium w Ar-Rajjan zagrają o zachowanie marzeń o wyjściu z grupy.

W obu przypadkach wręcz obowiązkiem dla reprezentacji Polski jest pokonanie Arabii Saudyjskiej. Potknięcie w tym meczu może być dla polskiego zespołu bardzo bolesne w skutkach. Biało-czerwoni nie mogą również sobie pozwolić na lekceważenie przeciwnika, który po swojej stronie będzie miał jeden atut. Saudyjczycy są bowiem przyzwyczajeni do gry w takich warunkach, jakie w dniu meczu będą panować w Katarze. Nie mniej jednak zdecydowanie większym potencjałem dysponują Polacy i inny wynik niż ich wygrana będzie dużą niespodzianką.

Spotkanie grupy C rozegrane zostanie 26 listopada o godzinie 14:00. Sześć godzin później rozpocznie się drugi mecz tej grupy, w którym Argentyna zagra z Meksykiem.

Polska – Arabia Saudyjska, historia

Historia pojedynków obu drużyn nie jest zbyt bogata. Podczas mundialu obie drużyny oficjalnie zmierzą się po raz czwarty. Trzy wcześniejsze konfrontacje zakończyły się wygranymi Biało-czerwonych. Dwa pierwsze pojedynki odbyły się w 1994 roku. Najpierw we francuskim Cannes reprezentacja Polski wygrała 1:0, a kilka miesięcy później zwyciężyła w Rijadzie 2:1. Trzeci i jak na razie ostatni oficjalny mecz również odbył się w 2006 roku, także w Rijadzie. I tym razem reprezentacja Polski wygrała 2:1.

Polska – Arabia Saudyjska, ostatnie wyniki

Poniżej prezentujemy wyniki pięciu ostatnich spotkań reprezentacji Polski.

Takie wyniki w ostatnich pięciu meczach osiągała natomiast reprezentacja Arabia Saudyjska.

Polska – Arabia Saudyjska, kursy bukmacherskie

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej uważana jest przez bukmacherów za najsłabszą drużynę w grupie C. Widać to również w kursach na pojedynki z poszczególnymi rywalami w grupie. Faworytem do zwycięstwa w meczu 2. kolejki jest oczywiście reprezentacja Polski, na wygraną której kursy oscylują w okolicy 1.70.

Polska – Arabia Saudyjska, typy i przewidywania

Piłkarze i sztab reprezentacji Polski zdają sobie sprawę, że aby myśleć o grze w fazie pucharowej, zwycięstwo nad Arabią Saudyjską jest wręcz obowiązkiem. Nie ma wątpliwości, że Biało-czerwoni dysponują zdecydowanie większym potencjałem i większymi umiejętnościami. Wyzwaniem będzie udowodnienie tego na murawie. My jednak nie mamy wątpliwości, że drużyna Czesława Michniewicza stanie na wysokości zadania i sięgnie po trzy punkty. Nasz typ: wygrana Polski

STS
1.78
wygrana Polski

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.