MŚ 2022: Holandia – Ekwador

W ramach 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata, reprezentacja Holandii zmierzy się z Ekwadorem. Mecz obędzie się 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00. Obie drużyny będą gościć na Khalifa International Stadium w Doha. Sprawdź typy i kursy na to spotkanie.

Mecz Holandia – Ekwador na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa A
GospodarzReprezentacja Holandii
GośćReprezentacja Ekwadoru
MiastoDoha
StadionKhalifa International Stadium
Data i godzina25 listopada 2022 roku, godz. 17:00

Zapowiedź meczu

W jednym z meczów drugiej kolejki grupy A turnieju finałowego mistrzostw świata w 2022 roku, faworyzowana reprezentacja Holandii zmierzy się z Ekwadorem. Kibice Pomarańczowych mają nadzieję, że przystępując do tego meczu ich drużyna będzie miała na koncie komplet punktów, zdobyty w pierwszej konfrontacji z Senegalem. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, mecz z Ekwadorem dla holenderskiego zespołu prawdopodobnie będzie meczem o zapewnienie sobie gry w fazie pucharowej. Biorąc pod uwagę potencjał obu zespołów, faworytem meczu, który rozegrany zostanie 25 listopada o godzinie 17:00, będzie zespół Louisa van Gaala.

Spotkanie z Holandią na pewno będzie miał duże znaczenie dla Ekwadoru, który rywalizację w turnieju finałowym rozpocznie kilka w dni wcześniej konfrontacją z gospodarzami turnieju Katarem. Wynik tego meczu zadecyduje o tym, o co Ekwador będzie walczył w spotkaniu z Pomarańczowymi. W optymistycznym dla nich scenariuszu będzie to gra o wyjście z grupy, natomiast w pesymistycznym o pozostanie w grze o awans.

Nie ma jednak wątpliwości, że bez względu na wyniki w pierwszej kolejce, w roli zdecydowanego faworyta do spotkania przystąpi Holendrzy. Każdy inny wynik niż ich wygrana będzie uznany za niespodziankę, choć na pewno nie mogą lekceważyć swojego przeciwnika, z którym mieli już okazję mierzyć się w przeszłości.

Holandia – Ekwador, historia

Spotkanie w ramach mistrzostw świata w Katarze będzie pierwszym pojedynkiem reprezentacji Holandii i Ekwadoru o punkty. Do tej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą dwa razy, ale obie konfrontacje miały charakter towarzyski. Pierwsze spotkanie w 2006 roku zakończyło się skromną wygraną 1:0 Pomarańczowym, natomiast w drugim, rozegranym osiem lat później meczu padł remis 1:1. Oba spotkania odbyły się na Amsterdam ArenA.

Holandia – Ekwador, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Holandii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Ekwadoru w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.

Holandia – Ekwador, kursy bukmacherskie

Bukmacherzy mają jasne stanowisko co do tego, kto jest faworytem tego spotkania. Zgodnie, co widać po oferowanych przez nich kursach, wskazują na reprezentację Holandii. Nie może to jednak dziwić porównując potencjał obu zespołów. Nie oznacza to jednak, że Ekwador jest pozbawiany w tym wypadku szans na sprawienie niespodzianki, ale oczywiście szanse na to nie są oceniane przez bukmacherów wysoko.

Holandia – Ekwador, typy i przewidywania

Wygrana holenderskiego zespołu w tym spotkaniu nie będzie żadną niespodzianką. Ewentualną stratą punktów Holendrzy skomplikują swoją sytuację i będą musieli się martwić o wyjście z grupy do ostatniej kolejki. My takiego scenariusza jednak nie przewidujemy i stawiamy w tym spotkaniu na wygraną ekipy Louisa van Gaala. Spodziewamy się również, że padnie w tej konfrontacji więcej niż jedna bramka. Nasz typ: wygrana Holandii + powyżej 1,5 bramki

Superbet
2.05
wygrana Holandii i powyżej 1,5 bramki