MŚ 2022: Holandia – Ekwador

W ramach 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata, reprezentacja Holandii zmierzy się z Ekwadorem. Mecz obędzie się 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00. Obie drużyny będą gościć na Khalifa International Stadium w Doha. Sprawdź typy i kursy na to spotkanie.

Mecz Holandia – Ekwador na MŚ 2022 w Katarze

RozgrywkiMŚ 2022 – grupa A
GospodarzReprezentacja Holandii
GośćReprezentacja Ekwadoru
MiastoDoha
StadionKhalifa International Stadium
Data i godzina25 listopada 2022 roku, godz. 17:00

Zapowiedź meczu

W jednym z meczów drugiej kolejki grupy A turnieju finałowego mistrzostw świata w 2022 roku, faworyzowana reprezentacja Holandii zmierzy się z Ekwadorem. Kibice Pomarańczowych mają nadzieję, że przystępując do tego meczu ich drużyna będzie miała na koncie komplet punktów, zdobyty w pierwszej konfrontacji z Senegalem. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, mecz z Ekwadorem dla holenderskiego zespołu prawdopodobnie będzie meczem o zapewnienie sobie gry w fazie pucharowej. Biorąc pod uwagę potencjał obu zespołów, faworytem meczu, który rozegrany zostanie 25 listopada o godzinie 17:00, będzie zespół Louisa van Gaala.

Spotkanie z Holandią na pewno będzie miał duże znaczenie dla Ekwadoru, który rywalizację w turnieju finałowym rozpocznie kilka w dni wcześniej konfrontacją z gospodarzami turnieju Katarem. Wynik tego meczu zadecyduje o tym, o co Ekwador będzie walczył w spotkaniu z Pomarańczowymi. W optymistycznym dla nich scenariuszu będzie to gra o wyjście z grupy, natomiast w pesymistycznym o pozostanie w grze o awans.

Nie ma jednak wątpliwości, że bez względu na wyniki w pierwszej kolejce, w roli zdecydowanego faworyta do spotkania przystąpi Holendrzy. Każdy inny wynik niż ich wygrana będzie uznany za niespodziankę, choć na pewno nie mogą lekceważyć swojego przeciwnika, z którym mieli już okazję mierzyć się w przeszłości.

Holandia – Ekwador, historia

Spotkanie w ramach mistrzostw świata w Katarze będzie pierwszym pojedynkiem reprezentacji Holandii i Ekwadoru o punkty. Do tej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą dwa razy, ale obie konfrontacje miały charakter towarzyski. Pierwsze spotkanie w 2006 roku zakończyło się skromną wygraną 1:0 Pomarańczowym, natomiast w drugim, rozegranym osiem lat później meczu padł remis 1:1. Oba spotkania odbyły się na Amsterdam ArenA.

Holandia – Ekwador, ostatnie wyniki

W poniższej tabeli przedstawiamy wyniki pięciu ostatnich meczów z udziałem reprezentacji Holandii.

Tak z kolei wyglądają wyniki reprezentacji Ekwadoru w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach.