Prezes Ekstraklasy SA o reaktywacji Pucharu Ekstraklasy i powiększeniu ligi
PKO BP Ekstraklasa liczy aktualnie 18 drużyn, co daje w każdym sezonie po 34 mecze w przypadku jednej ekipy. Ponadto drużyny mają do rozegrania spotkania w STS Pucharze Polski. Tymczasem w gronie kibiców co jakiś czas przewija się temat reaktywowania Pucharu Ekstraklasy. Tego typu cykliczne rozgrywki były organizowane w latach 2006-2009 i brały w nich udział wyłącznie ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatnio na ich temat wypowiedział się prezes Ekstraklasy SA – Marcin Animucki.
– Nie ma tego w planach i nie będzie tego w planach. Bardziej rozmawiamy na temat jeszcze większego zwiększenia roli Pucharu Polski – powiedział szef Ekstraklasy SA.
– To już wynika z tego, co robię w Polskim Związku Piłki Nożnej jako wiceprezes do spraw piłki profesjonalnej. Nawet dzisiaj, w trakcie posiedzenia zarządu, mieliśmy różne dyskusje. Może nie dokładnie dotyczące Pucharu Polski, ale wiemy, że ta rozmowa na temat tych rozgrywek nas czeka. Mówimy tak dużo o terminarzu, bo patrzymy na liczbę meczów, które trzeba rozegrać – kontynuował Animucki.
– Jako kraj, który stosunkowo wcześnie rozpoczyna kwalifikacje do europejskich pucharów, mówimy o czterech-sześciu meczach naszych drużyn. Dodając do tego pewne 34 kolejki Ekstraklasy, to jest już dla pucharowiczów blisko 40 spotkań. A jeśli dodamy jeszcze siedem meczów dla finalistów Pucharu Polski, robi się tego naprawdę dużo – wyjaśniał prezes.
W trzech edycjach Pucharu Ekstraklasy dwa razy triumfował Groclin Grodzisk Wielkopolski i raz najlepszy był Śląsk Wrocław.
Czytaj więcej: Dlaczego GKS Tychy postawił na Piszczka? Max Kothny wyjaśnił ruch va banque









