Bilety i wyjazdy na mecze

Coraz więcej kibiców decyduje się oglądać z wysokości trybun pojedynki z udziałem najlepszych drużyn na świecie. Nie może więc dziwić, że zarówno bilety, jak i zorganizowane wyjazdy na mecze cieszą się aż tak dużą popularnością. Zobacz gdzie kupować bilety, jakie są ich ceny oraz gdzie znaleźć wyjazdy na mecze piłkarskie.

Gdzie kupisz bilety na mecze najpopularniejszych lig piłkarskich?

Bilety na mecz piłki nożnej można kupić w wielu miejscach. Zaliczają się do tego profesjonalne platformy sprzedażowe, strony pośredniczące w sprzedaży wtórnej, a nawet i media społecznościowe. Postanowiłem stworzyć krótki ranking stron, na których znajdziesz bilety na mecz.

  1. alebilet.pl
  2. stubhub.pl
  3. viagogo.com
  4. serwis PKO Banku Polskiego
bilety na mecze
robertharding / Alamy Stock Photo

Alebilet.pl to serwis, który należy do polskiej spółki AleBilet sp. z o.o. Strona oprócz wejściówek między innymi na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, proponuje także bilety na mecze piłki nożnej. Wśród dostępnych wejściówek są między innymi mecze FC Barcelony, spotkania reprezentacyjne czy rodzima Ekstraklasa, dzięki czemu zobaczysz najlepszych piłkarzy na żywo.

Innym miejscem, gdzie kupować bilety na mecze jest strona stubhub.pl. To międzynarodowa strona internetowa, która oferuje wejściówki na wiele rozgrywek, w tym najbardziej elitarne mecze Ligi Mistrzów. Warto wspomnieć także o platformie viagogo.com. Jest to pośrednik sprzedaży, gdzie kibice mogą kupować tanie bilety na mecze z tzw. drugiej ręki. 

Jeżeli jesteś zainteresowany biletami na mecze polskiej Ekstraklasy, to warto odwiedzić serwis PKO Banku Polskiego, pod warunkiem, że jesteś jego klientem. Bezpośrednio w iPKO możesz zakupić i opłacić bilety na mecz.

Bilety na mecze – aktualności

Bezpieczne zakupy biletów na mecze piłki nożnej

Wspomniałem już, że bilety na mecz można kupić praktycznie wszędzie, ale jak zawsze w tego typu przypadkach – warto zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego też korzystaj ze sprawdzonych stron i platform do kupna biletów. Sprawdzaj w stopce informacje o firmie, regulamin, zobacz czy strona obsługuje znane metody płatności oraz przeczytaj opinie o jej usługach. W końcu nic tak dobrze nie określa działalności danej firmy, co pozytywne albo też niekiedy i negatywne opinie klientów, którzy już z niej skorzystali.

Oczywiście odpowiadając na pytanie gdzie kupić bilety na mecz, nie można pomijać bezpośredniego kupna biletów. Do transakcji dochodzi coraz częściej w mediach społecznościowych. Odpowiadając na ogłoszenia sprzedaży biletów stosuj jednak zasadę ograniczonego zaufania. Przede wszystkim dobrze, jeżeli transakcję przeprowadzisz na żywo. Otrzymasz do ręki bilety i przekażesz pieniądze. Kupno zdalne bez żadnego zabezpieczenia może zakończyć się oszustwem. Warto też sprawdzić, czy w przypadku biletów imiennych jest możliwość ich przepisania, a jeżeli tak, to jakie koszty będziesz musiał ponieść. Może okazać się, że to gra niewarta świeczki.

Ile kosztują bilety na mecze piłki nożnej?

Bilety na mecz Ekstraklasy kosztują około kilkudziesięciu złotych. Mowa oczywiście o najtańszych wejściówkach. Tak kolorowo nie jest już w przypadku meczów czołowych drużyn w Europie, spotkań reprezentacyjnych czy Ligi Mistrzów. Tutaj bilety osiągają wartości rzędu kilkuset a nawet i kilku tysięcy złotych. Jak to zwykle bywa, mecz meczowi nie jest równy, a i ceny wejściówek są zmienne.

  • Bilety na Ekstraklasę – średnio około 50 złotych za najtańszy bilet
  • Bilety na mecze FC Barcelony – średnio około 250 złotych za najtańszy bilet
  • Bilety na mecze Ligi Mistrzów – średnio około 700 złotych za najtańszy bilet.

Grupowe wyjazdy na mecze

Sporą popularnością w ostatnim czasie cieszą się zorganizowane wyjazdy na mecze. To one, zdaniem wielu kibiców, pozwalają odczuć prawdziwą piłkarską atmosferę na największych stadionach świata. Jest to ciekawa alternatywa dla samodzielnego zakupu biletów i organizacji całej wyprawy. Wyspecjalizowane biuro podróży, które proponuje wyjazdy na mecze dba o wszystko, począwszy od wyboru atrakcyjnych wejściówek, przez transport (najczęściej lotniczy) oraz nocleg z wyżywieniem. 

Nie musisz się niczym martwić, a wśród zalet, które wyróżniają wyjazdy grupowe na mecze są na pewno niższe koszty. Choć całość wyjazdu na pierwszy rzut oka może wydawać się droga, to kiedy rozłożysz na czynniki pierwsze koszty wejściówek, transportu, noclegu i wyżywienia, wówczas nie wygląda to tak źle. Zwłaszcza, że biura podróży posiadają szereg różnych zniżek. Bardzo często zorganizowane wyjazdy na mecze posiadają także dodatkowe atrakcje, jak np. wieczory integracyjne czy zwiedzanie miasta.

Sprawdź także nasze poradniki na temat podróży w czasie Euro 2024: