Rodrygo wybrał klub na nowy sezon. Real Madryt już wie

Rodrygo mimo zainteresowania klubów z Premier League chce zostać w Realu Madryt - informuje dziennik AS. Skrzydłowy w ostatnich tygodniach był łączony m.in. z Liverpoolem, Arsenalem i Tottenhamem.

Rodrygo
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Rodrygo

Rodrygo zdecydował się zostać w Realu Madryt

Rodrygo jest zawodnikiem Realu Madryt od 2019 roku, gdy Królewscy zapłacili za niego 45 milionów euro. Z początku pełnił rolę rezerwowego. Przełomowy okazał się sezon 2021/2022, w którym zacząć grać coraz częściej w wyjściowej jedenastce. W ostatnich latach trudno było sobie wyobrazić ofensywne trio bez obecności reprezentanta Brazylii. Wszystko zmieniło się pod koniec minionej kampanii.

Brazylijczyk stracił miejsce w składzie i do dziś go nie odzyskał. Decyzję Carlo Ancelottiego podtrzymał także nowy trener Los Blancos – Xabi Alonso. Ponadto zmiana ustawienia wywołała falę komentarzy odnośnie opuszczenia Realu Madryt.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie





Rodrygo miał rozważać transfer do Premier League, gdzie interesuje się nim kilka klubów. Na początku okna transferowego dużo pisało się o przejściu do Arsenalu. Później faworytem do pozyskania piłkarza wydawał się Liverpool, a obecnie zabiega o niego Tottenham.

Mimo dużego zainteresowania Rodrygo nie zamierza zmieniać otoczenia. Z informacji dziennika AS wynika, że chce zostać w Realu Madryt. 24-latek uważa, że jego historia na Santiago Bernabeu nie dobiegła jeszcze końca. Jego zamiarem jest udowodnić swoją wartość i odzyskać miejsce w wyjściowej jedenastce. Jak dotąd rozegrał w klubie 270 spotkań, w których zdobył 68 bramek. Na swoim koncie ma m.in. trzy mistrzostwa Hiszpanii oraz dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

POLECAMY TAKŻE