Joao Pedro na radarze Liverpoolu i Newcastle. To może być transfer za 70 milionów
Liverpool wygrał mistrzostwo Anglii w sezonie 2024/2025, ale nie zamierza na tym poprzestać. Swoje ambicje ma również Newcastle United, przygotowujące się do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Tymczasem ciekawe wieści o planie transferowym klubu klubów przekazał Fichajes.net.
Źródło podaje, że na celowniku ekip znalazł się Joao Pedro z Brighton. Liverpool i Newcastle są gotowe wydać na transakcję z udziałem gracza Mew mniej więcej 70 milionów euro. Ma to być suma, która odzwierciedla jakość i potencjał zawodnika. To zatem kolejne kluby po Chelsea, chcące mieć piłkarza u siebie.
Oglądaj skróty meczów Premier League
Brazylijczyk na dzisiaj ma kontrakt ważny z Brighton do końca czerwca 2028 roku. Ofensywny gracz trafił do ekipy z AMEX Stadium w lipcu 2023 roku z Watfordu za ponad 34 miliony euro. Tymczasem w trakcie kampanii 2024/2025 rozegrał łącznie 30 spotkań, notując w nich 10 asyst i siedem kluczowych podań. Na boisku spędził ponad 2100 minut.
Gdyby transfer z udziałem Joao Pedro do jednej z wymienionych wyżej drużyn stał się faktem, to czekałaby na gracza ciekawa rywalizacja. W szeregach Liverpoolu mógłby o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować na dzisiaj z Darwinem Nunezem, czy w Newcastle z Alexandre Isakiem.
Nowa kampania ligi angielskiej wystartuje już 16 sierpnia. Zanim jednak to będzie miało miejsce, to kilka ekip z Premier League weźmie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata.
Zobacz także: De Bruyne żegna Premier League. Czas na nowe rozdanie w Serie A?
Komentarze