Joao Palhinha na celowniku Arsenalu
Arsenal jest bardzo aktywny na rynku transferowym. Podczas trwającego letniego okienka sprowadził już Martina Zubimendiego, Christiana Norgaarda i Kepę Arrizabalagę, a według najnowszych informacji mediów o krok od przeprowadzki na Emirates Stadium są Noni Madueke oraz Viktor Gyokeres. Londyński klub chce powalczyć o trofea na kilku frontach, dlatego nie oszczędza na wzmocnieniach składu. Niewykluczone, że Arsenal nie zakończył jeszcze zakupów i wybierze się na łowy do ligi niemieckiej.
Jak donosi w piątkowe popołudnie tamtejszy dziennik „BILD”, uwagę wicemistrzów Premier League przykuł bowiem pomocnik Bayernu Monachium – Joao Palhinha. Kanonierzy rozpoczęli rozmowy z Bawarczykami, ale póki co strony nie znalazły porozumienia. Czas pokaże, czy w najbliższych tygodniach negocjacje będą kontynuowane. Warto dodać, że 30-letni Portugalczyk nie do końca sprawdził się w niemieckiej drużynie, pełniąc zazwyczaj niesatysfakcjonującą rolę rezerwowego.
Joao Palhinha przywdziewa koszulkę bawarskiego giganta od lipca 2024 roku, kiedy przeniósł się na Allianz Arenę za 51 milionów euro z Fulham. Tak więc defensywny pomocnik miał już okazję grać w Premier League i po ewentualnej przeprowadzce do Arsenalu nie potrzebowałby aklimatyzacji. 34-krotny reprezentant Portugalii w barwach Bayernu Monachium rozegrał łącznie 25 spotkań, ale nie wpisał do protokołu meczowego jako strzelec gola lub autor asysty. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 30 milionów euro.