Lech zakończył współpracę z obrońcą
Filip Dagerstal trafił do Lecha Poznań w 2022 roku w ramach wypożyczenia. Debiutancki sezon w Polsce był dla niego bardzo udany – szybko wyrósł na czołowego defensora w całej Ekstraklasie. Kolejorz zadecydował, że skorzysta z opcji i definitywnie go pozyska. Wydawało się, że zatrzymanie Szweda w drużynie będzie bardzo dobrym ruchem, ale rzeczywistość okazała się brutalna.
W trakcie sezonu 2023/2024 Dagerstal nabawił się poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na bardzo długi okres. Wiele razy był bliski powrotu do gry, ale następowały kolejne komplikacje, które opóźniały ten termin. Ostatecznie Dagerstal stracił praktycznie dwa sezony – w mistrzowskiej dla Lecha kampanii 2024/2025 nie zagrał ani razu.
Poznaniacy uznali, że dalsza współpraca z Dagerstalem nie ma sensu. W środę pojawiła się informacja o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Pierwotnie obowiązywał on do połowy 2026 roku.
„Filip, dziękujemy za reprezentowanie barw, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia” – napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu.
W sumie Dagerstal zgromadził dla Lecha Poznań 40 występów i raz trafił do siatki. Teraz musi znaleźć nowy klub, w którym zdoła się odbudować po długiej przerwie od gry.