Liverpool wybrał cel transferowy. To może być następca Robertsona

Liverpool planuje latem wzmocnić lewą stronę defensywy. Jak podaje "Empire of the Kop", na liście życzeń mistrzów Anglii znalazł się Rayan Ait-Nouri z Wolverhampton.

Arne Slot
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Arne Slot

Rayan Ait-Nouri na liście życzeń Liverpoolu

Liverpool FC, który w tym sezonie sięgnął po mistrzostwo Anglii, chce dokonać znaczących zmian w formacji obronnej. Na lewej stronie boiska Andrew Robertson, choć wciąż ceniony przez kibiców, nie prezentuje już tak wysokiego poziomu jak w poprzednich latach. W związku z tym angielscy giganci bacznie obserwują Rayana Ait-Nouriego z Wolverhampton Wanderers.

Reprezentant Algierii od momentu dołączenia do angielskiego zespołu w 2020 roku systematycznie się rozwija, z sezonu na sezon umacniając swoją pozycję jako jeden z najbardziej dynamicznych bocznych obrońców w Premier League. Początkowo był wypożyczony z Angers SCO, a rok później został wykupiony na stałe. Dziś trudno wyobrazić sobie formację defensywną Wolves bez jego obecności.

Oglądaj skróty meczów Premier League

W obecnych rozgrywkach Ait-Nouri strzelił pięć goli i dołożył siedem asyst w 39 meczach. Włodarze Wolverhampton są świadomi dużego zainteresowania zawodnikiem francuskiego pochodzenia i nie zamierzają sprzedawać swojego kluczowego piłkarza za bezcen.

Klub z Molineux Stadium wycenił Algierczyka na około 50 mln euro. Warto dodać, że 23-latek jest także monitorowany przez Manchester City. Nie wiadomo jeszcze, który z zainteresowanych klubów pierwszy złoży oficjalną ofertę, ale jedno jest pewne – najbliższe lato może być dla zawodnika przełomowe.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze