Z obozu rywala: Meksykanie strzelili cztery gole w sparingu

Alexis Vega
PressFocus Na zdjęciu: Alexis Vega

Meksyk, który będzie pierwszym rywalem Polaków na mundialu, w środę wieczorem mierzył się w spotkaniu towarzyskim z Irakiem. Podopieczni Taty Martino wygrali wynikiem 4:0.

• Meksykanie byli dużo lepsi od Iraku w sparingu
  • Mecz zakończył się rezultatem 4:0 dla ekipy “El Tri”
  • Autorami bramek byli Vega, Funes Mori, Gallardo i Antuna

Meksyk nie dał szans Irakowi w sparingu

Reprezentacja Meksyku przygotowuje się do mistrzostw świata w Katarze, gdzie w grupie C zmierzy się z Polską, Argentyną oraz Arabią Saudyjską. Wczoraj został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy zespołem “Trójkolorowych” a Irakiem, w którym wyraźnie lepsi byli podopieczni Taty Martino.

Na samym początku pojedynku rozgrywanego w hiszpańskiej Gironie, bowiem już w 4. minucie, wynik tego meczu otworzył Alexis Vega, na 2:0 po zmianie stron podwyższył Rogelio Funes Mori, kolejnego gola zdobył Jesus Gallardo, a w doliczonym czasie gry rezultat starcia na 4:0 ustalił Uriel Antuna.

Tata Martino w przerwie dokonał wielu korekt w jedenastce, a na placu zameldowali się Erick Sanchez, Luis Romo, Kevin Alvarez, Jesus Angulo oraz wcześniej wspomnieni Rogelio Funes Mori i Uriel Antuna, którzy wpisali się na listę strzelców.

Przypomnijmy, że Polacy na mundialu w Katarze zagrają z Meksykiem we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00. Będzie to pierwsza kolejka fazy grupowej. Zespół prowadzony przez Tatę Martino w środę 16 listopada czeka ostatni test przed wyjazdem na MŚ – spotkanie kontrolne ze Szwecją. Tego samego dnia “Biało-Czerwoni” podejmą u siebie Chile.

Składy

Meksyk: Talavera; Montes, Araujo, Moreno, Gallardo; Herrera, Rodriguez, Chavez; Vega, Alvarado, Martin.

Irak: Hassan; Hussein, Younis, Faez, Amer, Adnan; Attwan, Qasim; Jabbar, Bayesh, Aymen.