Wygranie Pucharu Ligi ważniejsze od Ligi Mistrzów? Tak mówią w Chelsea

Ben Chilwell zaskoczył swoimi słowami, deklarując, że wygranie finału Pucharu Ligi byłoby w tym momencie cenniejsze niż triumf The Blues w rozgrywkach Ligi Mistrzów trzy lata temu.

Ben Chilwell
Obserwuj nas w
FOT. IMAGO / Nigel Keene Na zdjęciu: Ben Chilwell
  • Chelsea zagra w finale Pucharu Ligi
  • Rywalem The Blues będzie Liverpool
  • Mecz odbędzie się w tę niedzielę.

Puchar Ligi cenniejszy niż Liga Mistrzów

Chelsea notuje kolejny mizerny sezon i zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Premier League. Ben Chilwell uważa jednak, że ewentualny triumf w finale Pucharu Ligi odmieniłby postrzeganie drużyny i ocenę całego sezonu. Podkreśla, że sukces w meczu z Liverpoolem mógłby w końcowym rozrachunku okazać się cenniejszy niż wygranie Champions League.

POLECAMY TAKŻE

Prestiż Ligi Mistrzów jest oczywiście większy, ale powiedziałbym, że jest to prawdopodobnie ważniejsze z punktu widzenia obecnej pozycji klubu – mówi Chilwell. – Zdobycie trofeum z tak młodą i nową grupą zawodników, po tylu wzlotach i upadkach w tym sezonie, byłoby czymś wyjątkowym – dodaje.

Pod tym względem finał Pucharu Ligi jest dla nas ważniejszy niż Ligi Mistrzów. Nie chodzi o sam prestiż, a o kierunek w jakim chcemy iść jako klub. Wygranie tego meczu byłoby więc szalenie ważne – ocenia Chilwell.

Komentarze