Renard zrezygnował z trenowania Saudyjczyków. Nowe wyzwanie

Herve Renard zrezygnował z prowadzenia Arabii Saudyjskiej, a tamtejsza federacja zwolniła go z kontraktu. 54-letni trener lada moment ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Francji kobiet.

Herve Renard
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Herve Renard
  • Herve Renard pokazał się szerszej publiczności na mistrzostwach świata w Katarze
  • Prowadzona przez niego Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentyną 2:1
  • 54-latek postanowił jednak podjąć się kolejnego wyzwania i opuścił Bliski Wschód

Herve Renard zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Francji kobiet

Saudyjska federacja za pośrednictwem swoich oficjalnych mediów społecznościowych poinformowała o zwolnieniu z umowy dotychczasowego selekcjonera Arabii SaudyjskiejHerve Renarda. 54-latek zrezygnował z prowadzenia Zielonych Sokołów, ponieważ otrzymał propozycję z ojczyzny.

Doświadczony trener ma bowiem zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Francji kobiet, gdzie na stanowisku szkoleniowca zastąpi Corinne Diacre. Trójkolorowe latem pojadą na mistrzostwa świata do Australii i Nowej Zelandii, a celem numer jeden kadry narodowej są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Herve Renard pracował z saudyjskimi piłkarzami od lipca 2019 roku. Zielone Sokoły pomimo odpadnięcia z mundialu na poziomie fazy grupowej, pozostawiły po sobie dobre wrażenie.

54-letni menedżer w przeszłości był już opiekunem Maroka, Wybrzeża Kości Słoniowej, Zambii, Angoli czy asystentem selekcjonera w reprezentacji Ghany.

Komentarze