Uczestnik pięciu mundiali zakończył reprezentacyjną karierę

Andres Guardado szesnaście lat temu zadebiutował w kadrze narodowej. 36-latek po rozegraniu 181 meczów postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Środkowy pomocnik z Meksyku może pochwalić się grą na pięciu mundialach, co jest nie lada osiągnięciem.

Andres Guardado
Obserwuj nas w
IMAGO / Ricardo Larreina Na zdjęciu: Andres Guardado
  • Andres Guardado to legenda meksykańskiego futbolu
  • 36-latek zawiesił buty na kołku w kadrze narodowej i oddał miejsce młodszym
  • Weteran podziękował kibicom za wspólne emocje

Andres Guardado zawiesił buty na kołku w kadrze narodowej

Andres Guardado w wieku 36 postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Środkowy pomocnik to jeden z sześciu piłkarzy w historii, którzy wystąpili na pięciu turniejach rangi mistrzostw świata.

Oprócz Meksykanina imponującym osiągnięciem pochwalić się mogą również tacy zawodnicy jak Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Antonio Carbajal, Rafael Marquez oraz Lothar Matthaeus.

Nie da się wyrazić słowami, jak wdzięczny jestem. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy mi towarzyszyli i z którymi miałem szczęście dzielić chwile podczas tego pięknego snu. Wszystkim moim kolegom z drużyny, pracownikom technicznym, wszystkim ludziom, którzy byli ważną częścią tej przygody. Oczywiście dziękuję także wszystkim lojalnym fanom, którzy kibicowali mi przez te wszystkie lata. Teraz jestem jednym z Was – napisał Andres Guardado na Instagramie.

Zawodnik Realu Betis przez szesnaście lat rozegrał dla reprezentacji Meksyku 181 meczów i strzelił 28 bramek. Śmiało można nazwać go legendą futbolu w tym kraju.

Komentarze