MŚ 2022 typy: kto wygra mistrzostwa świata?

Piłkarskie mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Kandydatów do walki o tytuł nie brakuje, ale zanim rywalizacja wkroczy w decydującą fazę, czeka nas pasjonująca walka w fazie grupowej. Jeżeli szukasz typów na zbliżający się mundial zajrzyj do naszego artykułu. Jacy są według nas na MŚ 2022 faworyci? Kto naszym zdaniem wygra poszczególny grupy? Sprawdź!

Typy MŚ 2022

Poniżej znajdziesz nasze typy na mistrzostwa świata. Na początek analizujemy skład wszystkich grup i szanse poszczególnych zespołów na awans do fazy pucharowej. Na koniec znajdziecie także nasze spojrzenie na mecz finałowy i nasz typ na zwycięzcę MŚ 2022.

STS

Aż do 1560+250 zł

Bonus 1560+250 zł w STS z kodem GOAL

+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Typy: Grupa A

Miejsce w grupie A MŚ 2022 jeszcze przed turniejem zagwarantowany miał gospodarz turnieju – Katar. Nie jest jednak wymieniany w gronie kandydatów do awansu do fazy pucharowej, choć historia wiele razy pokazywała, że gospodarzom w takich turniejach “pomagają ściany”. Tym razem faworytów należy szukać gdzie indziej.

Skład Grupy A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia

Jak naszym zdaniem roztrzygnie się rywalizacja w grupie A? Co do jednego nie mamy wątpliwości – awans z pierwszego miejsca powinna wywalczyć reprezentacja Holandii, która dysponuje potencjałem pozwalającym myśleć jej o zdobyciu kompletu dziewięciu punktów. Nie oznacza to jednak, że Pomarańczowych czeka łatwe zadanie.

Za plecami Holendrów powinna stoczyć się prawdziwa bitwa o drugie miejsce w tabeli. Awans do fazy pucharowej będzie celem zarówno reprezentacji Ekwadoru i Senegalu. Niewykluczone, że o tym która z tych drużyn będzie kontynuowała przygodę z mundialem po fazie grupowej zadecyduje ich bezpośredni pojedynek. Nie mogą jednak skupiać się tylko na tym, bowiem aby myśleć o awansie nie mogą potknąć się w starciu z Katarem, a także myśleć o sprawieniu niespodzianki w pojedynku z Holandią.

Dla reprezentacji Kataru, dla której będzie to pierwszy występ w historii na mistrzostwach świata, zdobycie choćby jednego punktu będzie sukcesem.

Nasze typy MŚ 2022 na grupę A: zwycięzca grupy – Holandia, drugie miejsce dla Ekwadoru lub Senegalu

STS
1.40
Holandia – 1. miejsce w grupie

Typy: Grupa B

Grupa B MŚ 2022 jest jedną z grup, w której wystąpią dwaj przedstawiciele Europy. Losowanie przydzielił do niej dwie wyspiarskie ekipy – Anglię i Walię.

Skład Grupy B: Anglia, Iran, Stany Zjednoczone, Walia

Bukmacherzy nie mają wątpliwości co do tego kto jest faworytem grupy A. I nie może to zupełnie dziwić. Każde innego rozstrzygnięcie niż awans reprezentacji Anglii z pierwszego miejsca będzie sensacją. Zespół Garetha Southgate’a do każdego z trzech grupowych spotkań przystąpi w roli zdecydowanego faworyta.

Grupa B ma nie tylko wyraźnego faworyta, ale również outsidera. Ta rola przypada reprezentacji Iranu, która powinna być dostarczycielem punktów dla innych zespołów. Może również wystąpić w roli rozdającego karty, bowiem ewentualna strata punktów w meczu z nią może być bardzo bolesna dla pozostałych drużyn.

Patrząc na oferowane przez bukmacherów kursy, o drugą lokatę powinni bić się Walijczycy i Amerykanie. Przed rozpoczęciem turnieju trudno jednak wskazać zespół, który ma większe szanse na wyjście z grupy. Odpowiedzi na to pytanie niewątpliwie przyniesie już pierwsza kolejka, w której reprezentacje Walii i Stanów Zjednoczonych zmierzą się ze sobą.

Typy Euro 2020 na grupę B: zwycięzca grupy – Anglia wygra, Dania lub Rosja awansuje z drugiego miejsca

Betfan
1.30
Anglia – zwycięzca grupy B

Typy: Grupa C

Z punktu widzenia polskiego kibica najciekawsza jest oczywiście grupa C MŚ 2022. To właśnie w niej zagra dowodzona przez Czesława Michniewicza reprezentacja Polski, której celem na ten turniej jest awans przynajmniej do fazy pucharowej.

Skład Grupy C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska

Pierwsze miejsce w grupie C wydaje się być zarezerwowane dla reprezentacji Argentyny. Mundial w Katarze będzie szczególnym wydarzeniem dla Lionela Messiego, który zapowiedział już, że będą to dla niego ostatnie mistrzostwa świata w karierze. Jeden z najlepszych zawodników w historii z pewnością będzie chciał zajść z zespołem jak najdalej, ale wcześniej będzie musiał przebrnąć przez fazę grupową. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że to właśnie Argentyna dysponuje najlepszym zespołem w grupie C.

Według bukmacherów rywalizacja o drugiem miejsce powinna rozstrzygnąć się między Polską i Meksykiem. Biało-czerwoni zdają sobie, że kluczowy będzie pierwszy mecz na mundialu, w którym ich rywalem będzie drużyna Gerardo Martino. Reprezentacja Polski mając w składzie Roberta Lewandowskiego nie może jednak obawiać się tego spotkania i przystąpić do niego z jednym celem, jakim jest odniesienie zwycięstwa. Zdobycie trzech punktów ustawiłoby zespół Czesława Michniewicza w bardzo dobrej sytuacji przed kolejnymi meczami. My wierzymy nie tylko w wygraną nad Meksykiem, ale również awans do fazy pucharowej.

Typy MŚ 2022 na grupę C: 1. miejsce dla Argentyny, 2. miejsce dla Polski

Kibicujesz polskiej reprezentacji? Sprawdź, gdzie obstawiać Polskę na MŚ 2022.

STS
1.90
Polska – awans do fazy pucharowej

Betfan

Aż do 300 zł

Bonus 200% do 300 zł z kodem GOAL

+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Typy: Grupa D

W grupie D MŚ 2022 bez problemów można wskazać dwóch kandydatów do awansu, ale zdecydowanie trudniej faworyta do zajęcia pierwszego miejsca.

Skład grupy D: Francja, Australia, Dania, Tunezja

W grupie D zagra jeden z faworytów do końcowego triumfu, a jednocześnie obrońca tytułu. Reprezentacja Francji na papierze, a także według bukmacherów, jest faworytem do zajęcia pierwszego miejsca, ale naszym zdaniem nie będzie jej o to łatwo. Na przeszkodzie mogą jej stanąć Duńczycy, którzy już w ostatniej edycji Ligi Narodów pokazali, że potrafią rywalizować z Trójkolorowymi. Nie przez przypadek wygrali obie bezpośrednie konfrontacje.

To właśnie Francuzi i Duńczycy są murowanymi faworytami do awansu z grupy D. Inne rozstrzygnięcie będzie trzeba traktować w kategoriach sensacji. Nic nie wskazuje bowiem na to, aby zespoły Australii i Tunezji były w stanie im w jakikolwiek zagrozić. Drużynom tym prawdopodobnie pozostanie jedynie walka o trzecią lokatę.

Nasz typ na grupę D: awans Francji i Danii

Superbet
1.45
Dania – miejsca 1-2 w grupie

Typy: Grupa E

W fazie grupowej nie zabraknie również spotkań, które równie dobrze moglibyśmy oglądać w strefie medalowej. Jedno z nich rozegrane zostanie w ramach rywalizacji w grupie E MŚ 2022.

Skład Grupy E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia

Z ogromnymi nadziejami do mundialu w Katarze przystąpią reprezentacje Hiszpanii i Niemiec. Obie mają wielkie ambicje, a swoją formę będą mogli sprawdzić już w fazie grupowej, w bezpośrednim pojedynku. Ten odbędzie się w ramach drugiej kolejki i prawdopodobnie zadecyduje o tym, który z zespołów zajmie pierwszą lokatę. W chwili obecnej większe szanse na sukces dajemy ekipie Luisa Enrique, która marzy o medalu.

Stawkę w grupie E uzupełniają reprezentacje Japonii i Kostaryki. Z tej pary silniejsi wydają się być przedstawiciele Azji i jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to właśnie oni powinni zająć trzecią lokatę. W starciach z Niemcami i Hiszpanią nie wróżymy im sukcesów, choć jedni i drudzy na pewno będą chcieli napsuć krwi faworytom.

Typy Euro 2020 na grupę E: wygrana reprezentacji Hiszpanii oraz awans Niemiec

STS
1.90
Hiszpania – 1. miejsce w grupie

Typy: Grupa F

W grupie F MŚ 2022 także czeka nas rywalizacja o pierwsze miejsce między dwoma europejskimi reprezentacjami. Brak ich w fazie pucharowej będzie dużą niespodzianką.

Skład Grupy F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja

Mistrzostwa Świata w Katarze to kolejny turniej, do którego w roli jednego z faworytów przystąpi reprezentacja Belgii. Dla zespołu Roberto Martineza marzeniem jest powtórzenie sukcesu sprzed czterech lat, kiedy zajęli trzecią lokatę. Na początek jednak Belgów czeka rywalizacja w grupie, której są faworytami. Wydaje się, że jedynym zespołem, który może sprawić im problemy jest reprezentacja Chorwacji.

Patrząc na skład tej grupy, trudno spodziewać się innych rozstrzygnięć niż awansu Belgów i Chorwatów. Zespoły Kanady i Maroka nie dysponują potencjałem pozwalającym im na sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki. O jedyne punkty w grupie prawdopodobnie powalczą w bezpośrednim pojedynku na zakończenie zmagań w fazie grupowej.

Nasz typ na grupę F: awans Belgii i Chorwacji

Betfan
1.57
Chorwacja – miejsca 1-2

Typy: Grupa G

Dwie europejskie drużyny znajdziemy także w grupie G MŚ 2022, ale żadna z nich nie jest faworytem do zajęcia pierwszej lokaty. To sprawia, że rywalizacja o awans do fazy pucharowej zapowiada się w niej niezwykle ciekawie.

Skład grupy G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun

W grupie G zobaczymy w akcji faworyta bukmacherów do końcowego triumfu w tym turnieju – reprezentację Brazylii. Canarinhos wierzą, że turniej w Katarze będzie dla nich przełomowy i po 20 latach bez medalu na tej imprezie w końcu po niego sięgną. A celują bardzo wysoko – bowiem w mistrzostwo świata. Nie mogą jednak w żadnym wypadku lekceważyć swoich grupowych przeciwników, a w szczególności Szwajcarię i Serbię.

Walka o awans do fazy pucharowej powinna w tej grupie toczyć się do ostatniej kolejki. To właśnie w jej ramach zmierzą się ze sobą przedstawiciele Starego Kontynentu. Do tego meczu będą starały się przystąpić z przynajmniej trzema punktami na koncie, bowiem do spotkań z Kamerunem przystąpią w roli faworytów.

Nasz typ na grupę G: zwycięstwo Brazylii

STS
1.40
Brazylia – 1. miejsce w grupie G

Typy: Grupa H

Przedstawiciele czterech kontynentów będą rywalizować ze sobą w grupie H MŚ 2022. Ta różnorodność sprawia, że każdy mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych grup, także w tej możemy wskazać faworytów.

Skład grupy H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

Problemów z wywalczeniem awansu nie powinni mieć Cristiano Ronaldo i spółka. Reprezentacja Portugalii uważana jest przez bukmacherów za faworyta do zajęcia pierwszego miejsca, ale naszym zdaniem plany pokrzyżować może im zawsze groźny Urugwaj. Nie mamy jednak wątpliwości, że to właśnie te dwie drużyny zameldują się w fazie pucharowej, choć na pewno nie przyjdzie to im łatwo.

Reprezentacje Ghany i Korei Południowej wydają się być nieobliczalne i w pewnym sensie mogą rozdawać karty.

Nasz typ na grupę H: awans Portugalii i Urugwaju

Superbet
1.45
Urugwaj – miejsca 1-2 w grupie

Mistrzowie Świata: lista zwycięzców

Mundial w Katarze już po raz 22. wyłoni najlepszą reprezentację na świecie. W dotychczasowych edycjach mistrzostw świata triumfowało tylko osiem reprezentacji. Rekordzistą pod tym względem jest Brazylia, która pięciokrotnie zdobywała złote medale.

reprezentacjatytułylata triumfów
Brazylia51958, 1962, 1970, 1994, 2002
Niemcy41954, 1974, 1990, 2014
Włochy41934, 1938, 1982, 2006
Francja21998, 2018
Argentyna21978, 1986
Urugwaj21930, 1950
Hiszpania12010
Anglia11966

Sprawdź również kursy bukmacherskie na MŚ 2022.

MŚ 2022: faworyci

Powyżej przedstawiliśmy typy MŚ 2022 na fazę grupową, która wyłoni 16 zespołów, które przystąpią do decydującej i najbardziej emocjonującej fazy rozgrywek. Bukmacherzy, którzy przygotowali na mistrzostwa świata bardzo bogatą ofertę, mają swoich faworytów. Kto jest ich zdaniem faworytem MŚ 2022? Kto ma największe szanse na zawojowanie mundialu? Bukmacherzy największe szanse dają (w kolejności od największych):

  • Brazylia
  • Francja
  • Anglia
  • Argentyna
  • Hiszpania
  • Niemcy
  • Portugalia
  • Holandia

Czy przewidywania i typy MŚ 2022 bukmacherów się sprawdzą? Sprawdź co sądzimy na ten temat.

Superbet

Aż do 3755 zł

Pakiet powitalny z kodem GOAL

+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje Regulamin Pełen reg
Bierz bonus od bukmachera!

Typy na zwycięzcę – MŚ 2022 – Mistrzostwa Świata

Nie będziemy oryginalni, jeżeli napiszemy, że naszym zdaniem na MŚ 2022 faworyci to Brazylijczycy i Francuzi. Canarinhos cztery ostatnie mundiale zakończyli bez medalu i mają wielkie chęci zmienić ten stan rzeczy w Katarze. Zdobycie przez złotego medalu po 20 latach także nie będzie naszym zdaniem niespodzianką.

Ogromnym potencjałem dysponują również Francuzi, którzy będą bronić zdobytego przed czterema laty tytułu. W swoich szeregach mają niesamowitego Kyliana Mbappe, który na katarskich boiskach z pewnością będzie chciał udowodnić wszystkim, że jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie.

Do walki o medale typujemy również zespołu Hiszpanii i Niemiec.

Redakcja Goal.pl
Redakcja
STS
Zwycięzca – Brazylia lub Francja

Najczęściej zadawane pytania na temat typów na Mundial 2022

Kto wygra Mundial?

Do grona najpoważniejszych kandydatów do zdobycia mistrzostwa świata zaliczane są reprezentacje Brazylii, Francji, Anglii i Argentyny.

Gdzie szukać typów na poszczególne mecze?

Typy na wszystkie mecze mistrzostw świata 2022 znajdziesz na stronie goal.pl

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.