Kroos wskazał swojego faworyta do triumfu na mundialu. “Ma najlepsze pokolenie piłkarzy”

Toni Kroos
fot. PressFocus Na zdjęciu: Toni Kroos

Reprezentacja Niemiec w powszechnej opinii jest jednym z głównych kandydatów do wygrania mistrzostwa świata na turnieju w Katarze. Toni Kroos ma jednak nieco inną optykę na ten temat. Pomocnik Realu Madryt twierdzi, że największe szanse na wygranie mundialu ma reprezentacja Brazylii.

  • Już 23 listopada reprezentacja Niemiec rozegra pierwszy mecz na mistrzostwach świata
  • Toni Kroos wskazał swojego faworyta do wygrania turnieju
  • 32-latek typuje Brazylię do końcowego triumfu

“Wygrywają wszystko, co się da w ostatnim czasie”

Reprezentacja Niemiec już za niespełna dwa miesiące zacznie rywalizację na mistrzostwach świata w Katarze. W kontekście faworytów do końcowego triumfu na mundialu wymienia się kilka ekip. Swoją opinią podzielił się Toni Kroos.

Brazylia jest moim faworytem do wygrania mundiali. Codziennie spotykam trzech lub czterech piłkarzy Realu Madryt. Oni są bardzo dobrzy. Jeśli spojrzysz na ostatnie wyniki, Brazylia wygrywa każdy mecz. Są bardzo głodni zwycięstwa. Mają świetne pokolenie piłkarzy – mówił niemiecki pomocnik w podcaście Einfach mal Luppen.

Kroos wypowiedział też kilka słów na temat ostatniego starcia Niemców z Anglią. – Oglądałem mecz jednym okiem. Prawdopodobnie 3:3 to uczciwy wynik. Obie drużyny miały okazję zadecydować o wyniku meczu na swoją korzyść. Gdy było 2-0, myślałem, że wszystko zostało przesądzone, ale Anglia podniosła się z kolan – rzekł 32-latek.

Niemcy całkowicie oddały inicjatywę. Gdy przegrywali, nie spodziewałem się, że doprowadza do wyrównania. Niewielu to wierzyło. Można jednak stwierdził, że bramkarz rywali miał swój udział w tym, że ostatecznie Niemcy zremisowały – zakończył Kroos.

Czytaj więcej: Gwiazda reprezentacji Niemiec oceniła thriller z Anglią

Komentarze