Ogromna niespodzianka, Korea Płd. wyszarpała awans do 1/8 finału [WIDEO]

Korea Południowa - Portugalia
PressFocus Na zdjęciu: Korea Południowa - Portugalia

Koreą Południowa sensacyjnie wygrała 2:1 z Portugalią w meczu 3. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze i tym samym rzutem na taśmę wyszarpała awans do 1/8 finału. Portugalia mimo porażki zajęła pierwsze miejsce w grupie. H

• Portugalia wygrała grupę H
  • Korea Południowa sensacyjnie pokonała Portugalię
  • Koreańczycy wyszarpali awans do 1/8 finału w doliczonym czasie gry

Wielki triumf Korei Południowej. Azjaci grają dalej

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Portugalczyków, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie meczu, a na listę strzelców wpisał się Horta. Pierwszy kwadrans spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Santosa, którzy zdominowali swojego rywala z Azji.

Korea Południowa potrzebowała kilkunastu minut, aby otrząsnąć się po trudnym początku i wreszcie mecz nieco się wyrównał. Choć nadal przy piłce częściej utrzymywali się Portugalczycy, to drużyna z Azji zaczęła przedostawać się w okolice pola karnego rywali.

Koreańczycy dopięli swego w 27. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie pilnowany w polu karnym był Kim Young-Gwon, który z bliskiej odległości zaskoczył Costę i doprowadził do wyrównania.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem remisowym. Spotkanie w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony nieco uspokoiło się, a tempo gry spadło.

Druga połowa przebiegała podobnie, jak pierwsza. Nie byliśmy świadkami wielkich emocji. Przeważała Portugalia, a od czasu do czasu swoich sił próbowała też Korea Południowa. Wydawało się, że Portugalczycy mają wszystko pod kontrolą i nic w tym pojedynku już się nie wydarzy.

Jednak nic bardziej mylnego. Koreańczycy w doliczonym czasie gry przeprowadzili znakomitą kontrę. Bohaterem został Hwang Hee-Chan, który zdobywając drugiego gola dla Korei nie tylko dał trzy punkty, ale również zapewnił Azjatom awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Korea Południowa zajęła drugie miejsce w grupie H wyprzedzając Urugwaj większą ilością zdobytych goli. Zespół z Ameryki Południowej również zakończył zmagania w fazie grupowej z czterema punktami.