Kontuzja wykluczy argentyńskiego pomocnika z mundialu?

Giovani Lo Celso
PressFocus Na zdjęciu: Giovani Lo Celso

Giovani Lo Celso doznał kontuzji w ostatnim meczu La Ligi i niewykluczone, że środkowego pomocnika zabraknie w kadrze Argentyny na mundial.

• Giovani Lo Celso najprawdopodobniej nabawił się urazu mięśniowego
  • Pomocnik opuścił boisko w 25. minucie spotkania przeciwko Athletikowi Bilbao
  • W tym momencie nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja reprezentanta Argentyny

Argentyna osłabiona brakiem Lo Celso na mistrzostwach świata?

Jak podaje hiszpański dziennik “AS”, wyjazd kontuzjowanego Giovaniego Lo Celso na mundial w Katarze stoi pod znakiem zapytania. Mistrzostwa świata ruszają już 20 listopada, a 26-letni pomocnik doznał urazu podczas niedzielnego meczu Villarrealu z Athletikiem Bilbao w ramach 12. kolejki La Ligi. Baskowie pokonali “Żółtą Łódź Podwodną” wynikiem 1:0.

Lo Celso w 25. minucie tego spotkania poczuł dyskomfort w udzie i został zmieniony przez Manu Triguerosa. Na razie nie znamy szczegółów kontuzji 41-krotnego reprezentanta Argentyny, zapewne chodzi o uraz mięśniowy, który może wykluczyć wychowanka Rosario Central z udziału w mundialu. Szczegółowe badania zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie.

Były zawodnik Betisu, Tottenhamu Hotspur czy Paris Saint-Germain był bardzo ważny w kadrze prowadzonej przez Lionela Scaloniego i dość regularnie występował w spotkaniach eliminacyjnych do mistrzostw świata.

Giovani Lo Celso w 13 meczach aktualnej kampanii strzelił 1 bramkę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 22 miliony euro.

Przypomnijmy, że Argentyna na MŚ zagra w grupie C z Polską, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z popularnymi “Albiceleste” już 30 listopada o godzinie 20:00.