Brazylijczycy bawią się z Koreańczykami. Co za akcja! [WIDEO]

Richarlison
PressFocus Na zdjęciu: Richarlison

Reprezentacja Brazylii mierzyła się z Koreą Południową w spotkaniu w ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W 29. minucie tego meczu “Canarinhos” popisali się niesamowitą akcją, którą golem zwieńczył niezawodny Richarlison.

• Brazylijczycy ograli Koreańczyków w fazie pucharowej MŚ 2022
  • Podopieczni Tite świetnie wyglądali i nie dali szans swojemu rywalowi
  • W 29. minucie genialną akcję “Canarinhos” wykończył Richarlison

Brazylijska zabawa na boisku

Brazylia wygrała 4:1 z Koreą Południową w meczu w ramach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W 29. minucie tego pojedynku byliśmy świadkami fantastycznej akcji popularnych “Canarinhos”. Do siatki rywali po genialnym podaniu Thiago Silvy trafił niezawodny na tym turnieju Richarlison. Autorami pozostałych trzech bramek byli Vinicius Junior, Neymar oraz Lucas Paqueta.

Przypomnijmy, że podopieczni Tite zmagania grupowe zakończyli z sześcioma punktami, co zapewniło im pierwsze miejsce w tabeli grupy G. Niżej uplasowali się Szwajcarzy, Kameruńczycy i Serbowie.

W ćwierćfinale na Brazylijczyków czekają już Chorwaci, którzy dzisiaj po serii rzutów karnych dzięki znakomitej dyspozycji Dominika Livakovicia wyeliminowali Japończyków.

Reprezentacja Brazylii chciałaby nawiązać do złotych czasów swojej kadry narodowej i ponownie sięgnąć po tytuł mistrza świata. Przypomnijmy, że drużyna z “Kraju Kawy” pięć razy w historii wygrała mundial – w 1958 roku w Szwecji, w 1962 roku w Chile, w 1970 roku w Meksyku, w 1994 roku w Stanach Zjednoczonych oraz w 2002 roku w Korei Południowej i Japonii. Czas na rok 2022 oraz Katar?