Luka Modrić

Luka Modrić

Luka Modrić to chorwacki piłkarz, grający na pozycji pomocnika. Na co dzień reprezentuje barwy Realu Madryt. Uważany za jednego z najlepszych zawodników drugiej linii swojego pokolenia i najlepszego chorwackiego piłkarza wszech czasów.

Czytaj dalej…

Luka Modrić – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoLuka Modrić
Data urodzenia9 września 1985 rok
Miejsce urodzenia Zadar
NarodowośćChorwacja
Aktualny klubReal Madryt
PozycjaPomocnik
Waga66 kg
Wzrost1,72 m

Luka Modrić – kariera

Miał niespokojne dzieciństwo, ponieważ dorastał w trakcie chorwackiej wojny o niepodległości. Mimo wszystko Modrić dążył do realizacji swoich marzeń, którymi była gra w piłkę nożną na najwyższym poziomie. Pierwsze kroki w poważnej piłce w Chorwacji stawiał w Dinamie Zagrze, do którego trafił w 2001 roku. Tymczasem debiut w tym zespole zaliczył w 2005 roku. W ciągu kolejnych trzech lat poprowadził Dinamo do trzech kolejnych mistrzostw Chorwacji. To zaowocowało transferem do angielskiego Tottenhamu Hotspur w 2012 roku.

Przełomowy w karierze zawodnika była jednak 2015 rok, gdy dołączył do Realu Madryt. Z hiszpańską drużyną wygrał przede wszystkim czterokrotnie Ligę Mistrzów, był nagrodzony nagrodą dla najlepszego pomocnika w 2016 roku.

Z kolei w 2018 roku w dużym stopniu przyczynił się do tego, że reprezentacja Chorwacji zagrała w finale mistrzostw świata. Został wybrany zresztą najlepszym zawodnikiem turnieju. Modrić jest również laureatem Złotej Piłki w 2018 roku przyznawanej najlepszemu piłkarzowi świata.

Luka Modrić – aktualności