Ciro
Immobile

Ciro Immobile to włoski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Kapitan i najlepszy strzelec w historii Lazio. Mistrz Europy z reprezentacją Włoch.

Czytaj dalej…

17
IMAGO /Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Ciro Immobile
Data urodzenia 1990-02-20
Miejsce urodzenia Torre Annunziata
Narodowość Włochy
Aktualny klub SS Lazio
Pozycja środkowy napastnik
Waga 85 kg
Wzrost 185 cm

Ciro Immobile – kariera

Rozkwit talentu włoskiego zawodnika miał miejsce w Torino, gdzie zdobył 23 bramki w sezonie 2013/2014. Takie osiągnięcie przyczyniło się do tego, że ekipa z Turynu zakończyła rozgrywki na siódmej pozycji w tabeli serie A. Liczba strzelonych goli pozwoliła piłkarzowi wygrać także nagrodę Złotego Buta, która jest przyznawana najlepszemu strzelcowi w Europie. Dzięki temu wyczynowi Włoch przykuł uwagę skautów z całego świata.

Kolejnymi klubami w piłkarskim CV zawodnika były: Borussia Dortmund, Sevilla aż w końcu latem 2016 roku Immobile zakotwiczył w Lazio. Stołeczny klub przeznaczył na transfer z udziałem włoskiego napastnika blisko 10 milionów euro. Pieniądze nie zostały jednak wyrzucone w błoto, bo Immobile szybko udowodnił swoją wartość w zespole. Trzykrotnie jako piłkarz Orłów został najskuteczniejszym strzelcem Serie A, a ponadto przyczynił się do wygrania Pucharu Włoch i dwóch Superpucharów Włoch przez Lazio. Obecnie jest prawdziwą legendą rzymian. Pełni funkcję kapitana i dawno już został najskuteczniejszym strzelcem w wieloletniej historii włoskiego klubu. Nieuchronnie zbliża się do zdobycia 200. bramki dla Lazio.

Immobile jest też ważnym elementem reprezentacji Włoch. Choć często zarzuca się mu, że nie jest w jej barwach tak bramkostrzelny, jak w klubie, rozegrał dla Squadra Azzurra ponad 50 spotkań. Został też z nią mistrzem Europy w 2021 roku.

Ciro Immobile – aktualności