Ciro Immobile

Ciro Immobile

Ciro Immobile to włoski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Występuje regularnie w reprezentacji Włoch, broniąc na co dzień barw Lazio.

Czytaj dalej…

Ciro Immobile – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoCiro Immobile
Data urodzenia20 luty 1990 rok
Miejsce urodzenia Torre Annunziata
NarodowośćWłochy
Aktualny klubSS Lazio
PozycjaNapastnik
Waga85 kg
Wzrost1,85 m

Ciro Immobile – kariera

Rozkwit talentu włoskiego zawodnika miał miejsce w Torino, gdzie zdobył 23 bramki w sezonie 2013/2014. Takie osiągnięcie przyczyniło się do tego, że ekipa z Turynu zakończyła rozgrywki na siódmej pozycji w tabeli serie A. Liczba strzelonych goli pozwoliła piłkarzowi wygrać także nagrodę Złotego Buta, która jest przyznawana najlepszemu strzelcowi w Europie. Dzięki temu wyczynowi Włoch przykuł uwagę skautów z całego świata.

Kolejnymi klubami w piłkarskim CV zawodnika były: Borussia Dortmund, Sevilla aż w końcu latem 2016 roku Immobile zakotwiczył w Lazio. Stołeczny klub przeznaczył na transfer z udziałem włoskiego napastnika blisko 10 milionów euro. Pieniądze nie zostały jednak wyrzucone w błoto, bo Immobile szybko udowodnił swoją wartość w zespole. Dwukrotnie jako piłkarz Orłów został najskuteczniejszym strzelcem Serie A, a ponadto przyczynił się do wygrania Pucharu Włoch i dwóch Superpucharów Włoch przez Lazio.

Ciro Immobile – aktualności