N'Golo Kanté

N’Golo Kante

N’Golo Kanté to jedna z największych gwiazd współczesnego futbolu. Francuz kandyduje do miana najlepszego defensywnego pomocnika, a kto wie czy nie do najlepszego piłkarza świata.

Gracz Chelsea znajduje się w doskonałej formie. Poprowadził swój zespół do zwycięstwa w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/21.

Czytaj dalej…

N’Golo Kanté – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoN’Golo Kanté
Data urodzenia29 marca 1991 rok
Miejsce urodzenia Paryż
NarodowośćFrancuz
Aktualny klubChelsea Londyn
PozycjaPomocnik
Waga66 kg
Wzrost1,68 m

N’Golo Kanté – kariera

Kariera tego zawodnika jest naprawdę imponująca. Co ciekawe odbiega ona zdecydowanie od tradycyjnego rozwoju piłkarzy. Kanté przygodę z futbolem zaczął bowiem stosunkowo późno bo dopiero w 2012 roku. Wcześniej więcej myślał o utrzymaniu siebie i rodziny.

Urodzony w Paryżu Francuz pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Boulogne. Szybko zauważony przez SM Caen traifł do francuskiej drugiej ligi. Po dwóch latach w tym zespole wypatrzyli go skauci angielskiego Leicester City. Caen zrobiło świetny interes. Ściągając Kante zapłacili za niego zaledwie 50 tysięcy euro. Po dwóch sezonach Leicester wykupił go za 9 milionów euro.

Jeszcze lepszy biznes zrobili Anglicy. Po sezonie 2015/16 sprzedali Francuza do Chelsea Londyn za 35 milionów.

Reprezentacja Francji

Kante zadebiutował w reprezentacji Francji 26 marca 2016 roku. Był to dla niego tym samym doskonały prezent urodzinowy (Kante urodził się 29 marca). Defensywny pomocnik rozegrał w kadrze już ponad 40 spotkań i nie zanosi się aby miał z niej w najbliższym czasie wypaść.

N’Golo Kante – aktualności